Akkerbouw
Algemeen
Dieren
Economie
Markten
Mechanisatie
Milieu
Politiek
Tuinbouw
Veehouderij
Voeding
Inloggen
 
 
 
Klik hier om u te registreren en te abonneren
(72,60 euro per jaar)
 
Wachtwoord vergeten
Volgend artikelVolgend Artikel

 09 dec 2023 07:39 

Afschaffing constructie 'samengestelde landbouwer'


Op voorstel van Vlaams minister Zuhal Demir en Vlaams minister Jo Brouns

Na adviezen van de GBA en van de Raad van State hecht de Vlaamse Regering haar definitieve goedkeuring aan het ontwerpdecreet met diverse bepalingen rond landbouw en omgeving. Het regelt de afschaffing van de constructie van de 'samengestelde landbouwer' door de verwijzingen ernaar op te heffen. Voorts regelt het de wijze waarop identificatie en registratie van de landbouwers in de toekomst zal gebeuren. In de gemeenschappelijke identificatiedatabank van het Departement Landbouw en Visserij en de Vlaamse Landmaatschappij is de identificatie van de landbouwer opgebouwd uit 2 niveaus, zijnde de landbouwer en bijhorende exploitant(en).

Er wordt gesproken van 'enkelvoudige landbouwers' wanneer landbouwer en exploitant identiek zijn. Anderzijds zijn er de 'samengestelde' landbouwers die bestaan uit twee of meer exploitanten (natuurlijke personen of ondernemingen).

De samengestelde landbouwer is geen wettelijke ondernemingsvorm, bezit dus ook geen eigen ondernemingsnummer en is als onderneming niet gekend in de Kruispuntbank van Ondernemingen. De afschaffing van de term 'samengestelde landbouwer' kadert in een efficiënt identificatie- en registratiebeleid.

Er zal een één op één relatie zijn met de identificatie en registratie van landbouwers binnen de administraties en binnen de authentieke bronnen. Het ontwerpdecreet wordt nu ingediend bij het Vlaams Parlement.

 


  Nieuwsflash
 
Brede weersverzekering 2026Lees meer
 
 
Klimaat-Landbouwalliantie Lees meer
 
 
Omnibus lll: Europese voorstellen tot vereenvoudiging GLBLees meer
 
 
Toekomst van de kalkoenhouderij in Vlaanderen Lees meer
 
 
Uitblijven beslissing over het Mercosur-handelsakkoordLees meer
 
 
Nieuwe handelsafspraken tussen de EU en de Verenigde Staten over landbouwproductenLees meer
 
 
GLB 2028-2034 en VlaanderenLees meer
 
 
Vraag om uitleg Vraag om uitleg over de doornappel 58 (2025-2026) van Bart Dochy aan minister Jo BLees meer
 
 
Presentaties graanavonden najaar 2025Lees meer
 
 
Voorstel resolutie ivm versterken van het welbevinden van de Vlaamse landbouwersLees meer