Akkerbouw
Algemeen
Dieren
Economie
Markten
Mechanisatie
Milieu
Politiek
Tuinbouw
Veehouderij
Voeding
Inloggen
 
 
 
Klik hier om u te registreren en te abonneren
(72,60 euro per jaar)
 
Wachtwoord vergeten
Volgend artikelVolgend Artikel

 08 dec 2020 14:13 

Eurobarometer 2020: belangrijkste bevindingen


Volgens de Eurobarometer vindt 95 % van de burgers landbouw en plattelandsgebieden belangrijk voor onze toekomst; meer dan de helft van de ondervraagden (56 %) beschouwen die “zeer belangrijk”.

EU-burgers zijn zich steeds meer bewust van het GLB: in 2020 was 73 % van de ondervraagden op de hoogte van het beleid, terwijl dat in 2017 67 % betrof. Meer dan driekwart van de Europeanen (76 %, in vergelijking met 61 % in 2017) is het ermee eens dat het GLB álle burgers en niet alleen landbouwers ten goede komt.

Meer en meer Europeanen vinden dat de EU haar rol vervult met betrekking tot de voornaamste prioriteiten van het GLB. In vergelijking met 2017 is de perceptie over de prestaties van het GLB op alle gebieden — inclusief voedselzekerheid, voedselveiligheid en voedselkwaliteit, en duurzaamheid — met ten minste 5 procentpunten verbeterd.

Eurobarometer 2020



  Nieuwsflash
 
Brede weersverzekering 2026Lees meer
 
 
Klimaat-Landbouwalliantie Lees meer
 
 
Omnibus lll: Europese voorstellen tot vereenvoudiging GLBLees meer
 
 
Toekomst van de kalkoenhouderij in Vlaanderen Lees meer
 
 
Uitblijven beslissing over het Mercosur-handelsakkoordLees meer
 
 
Nieuwe handelsafspraken tussen de EU en de Verenigde Staten over landbouwproductenLees meer
 
 
GLB 2028-2034 en VlaanderenLees meer
 
 
Vraag om uitleg Vraag om uitleg over de doornappel 58 (2025-2026) van Bart Dochy aan minister Jo BLees meer
 
 
Presentaties graanavonden najaar 2025Lees meer
 
 
Voorstel resolutie ivm versterken van het welbevinden van de Vlaamse landbouwersLees meer