Akkerbouw
Algemeen
Dieren
Economie
Markten
Mechanisatie
Milieu
Politiek
Tuinbouw
Veehouderij
Voeding
Inloggen
 
 
 
Klik hier om u te registreren en te abonneren
(72,60 euro per jaar)
 
Wachtwoord vergeten
Volgend artikelVolgend Artikel

 19 jun 2019 11:34 

Amerikaanse sojaboeren kunnen bonen niet uitvoeren door handelsoorlog met China


De sojabonen die vroeger naar China werden uitgevoerd, blijven nu in de VS omdat er 25 procent invoerheffingen op betaald moeten worden. De Amerikaanse president Donald Trump treft zo de landbouwers in eigen land door de handelsoorlog met China. Onze correspondent in de VS Björn Soenens sprak met sojaboeren in Iowa.

De Amerikaanse staat Iowa, een staat in het Midden-Westen van de VS, is stevig getroffen door de handelsoorlog met China. Vooral de heffingen op sojabonen veroorzaken er een financiële crisis voor de boeren. “China was vroeger onze grootste klant”, zegt boerin April Hemmes. “Een op de drie rijen aan sojabonen ging naar China. Als je die markt plots wegneemt, is dat enorm.”
 
De onderhandelingen rond de handelsoorlog tussen China en de VS zitten intussen muurvast. Tevens is er een overschot aan soja door de geslonken uitvoer naar China, waardoor ook de prijs fors naar beneden ging. “Het doet echt pijn wanneer de markt die je kent plots wegvalt. Dat geldt ook voor China, die onze producten ook gebruikten voor hun vee”, besluit Hemmes.

REPORTAGE TER ZAKE



  Nieuwsflash
 
PAS-referentie 2030 Lees meer
 
 
Restaurant Léa Linster en Maison Colette bekroond met twee Sterren in de MICHELIN Gids België en LuxLees meer
 
 
Waterbeleid Vlaanderen: droogte, overtromingsgevoelige gebieden, Lees meer
 
 
Verkenning kansrijke exportmarkten voor dierlijke mest NLLees meer
 
 
15 nieuwe Bib Gourmand restaurants in de MICHELIN Gids België en Luxemburg 2025Lees meer
 
 
Leden vakjury PotatoEurope 2025 Innovation Award bekend Lees meer
 
 
Uiterste indieningsdatum verzamelaanvraag nadert snel Lees meer
 
 
Landbouwconjunctuur stijgt naar hoogste niveau sinds 2017 Lees meer
 
 
Verzamelaanvraag 2025 en impact van het gewijzigd MestdecreetLees meer
 
 
Erkenning overstroming van 2-5 januari 2024 als ramp Lees meer