Akkerbouw
Algemeen
Dieren
Economie
Markten
Mechanisatie
Milieu
Politiek
Tuinbouw
Veehouderij
Voeding
Inloggen
 
 
 
Klik hier om u te registreren en te abonneren
(72,60 euro per jaar)
 
Wachtwoord vergeten
Volgend artikelVolgend Artikel

 20 nov 2018 13:25 

Bezoek de stand van het Departement Landbouw en Visserij op Interpom Primeurs


Het Departement Landbouw en Visserij, het Instituut voor Landbouw-, Visserij- en Voedingsonderzoek (ILVO) en het Vlaams Centrum voor Agro- en Visserijmarketing (VLAM) nemen samen deel aan Interpom Primeurs in de hallen van Kortrijk Xpo op 25, 26 en 27 november 2018. Interpom Primeurs is de tweejaarlijkse vakbeurs voor de Europese aardappel- en groentesector.

Op de stand van het Departement Landbouw en Visserij, ILVO en VLAM (hal 6, standnummer 600A) kunnen landbouwers ontdekken hoe robotfoto’s en drones kunnen worden gebruikt om de jaarlijks terugkerende schimmel Alternaria solani digitaal in kaart te brengen. Hierdoor kunnen landbouwers sneller ingrijpen, wat erg belangrijk is omdat Alternaria solani op korte tijd veel schade kan aanrichten bij de aardappelplanten.

Daarnaast kunnen landbouwers op de stand ook informatie krijgen over de behandeling van spuitresten en over biozuiveringsystemen. Er is ook een presentatiefilmpje over de certificering van pootgoed, de meest geteelde aardappelrassen en de indelingsklassen en -normen.

Tot slot organiseert het Departement Landbouw en Visserij samen met ILVO op maandag 26 november 2018 een lunchsymposium in het Meeting Center van Kortrijk Xpo. ILVO-expert Bart Van Droogenbroeck zal er uit de doeken doen hoe aardappelen, dankzij innovatieve verwerkingstechnieken zoals microgolftechnologie, beter hun voedingswaarde behouden en minder reststromen creëren. Nicole Viaene doet de recentste resultaten uit het onderzoek naar plantenziekten uit de doeken en Johan Van Vaerenbergh staat stil bij een onderbelicht neveneffect van de extreme droogte deze zomer: een verhoogd risico op insleep van ziekten en plagen door de toegenomen handel in pootgoed en aardappelen.

Genoeg redenen dus om op Interpom een bezoekje te brengen aan de stand van het Departement Landbouw en Visserij!



  Nieuwsflash
 
PAS-referentie 2030 Lees meer
 
 
Restaurant Léa Linster en Maison Colette bekroond met twee Sterren in de MICHELIN Gids België en LuxLees meer
 
 
Waterbeleid Vlaanderen: droogte, overtromingsgevoelige gebieden, Lees meer
 
 
Verkenning kansrijke exportmarkten voor dierlijke mest NLLees meer
 
 
15 nieuwe Bib Gourmand restaurants in de MICHELIN Gids België en Luxemburg 2025Lees meer
 
 
Leden vakjury PotatoEurope 2025 Innovation Award bekend Lees meer
 
 
Uiterste indieningsdatum verzamelaanvraag nadert snel Lees meer
 
 
Landbouwconjunctuur stijgt naar hoogste niveau sinds 2017 Lees meer
 
 
Verzamelaanvraag 2025 en impact van het gewijzigd MestdecreetLees meer
 
 
Erkenning overstroming van 2-5 januari 2024 als ramp Lees meer