Akkerbouw
Algemeen
Dieren
Economie
Markten
Mechanisatie
Milieu
Politiek
Tuinbouw
Veehouderij
Voeding
Inloggen
 
 
 
Klik hier om u te registreren en te abonneren
(72,60 euro per jaar)
 
Wachtwoord vergeten
Volgend artikelVolgend Artikel

 06 mrt 2018 15:55 

EC wil bedrag nationale landbouwsteun verhogen


De Europese Commissie wil het bedrag dat nationale autoriteiten kunnen gebruiken om landbouwers te ondersteunen zonder dat voorafgaande goedkeuring vereist is verhogen van maximaal 15.000 naar 25.000 euro over drie jaar per landbouwbedrijf.

 Daarmee komt de Commissie tegemoet aan oproepen van de EU-lidstaten om de steun aan landbouwers te verbeteren en tegelijkertijd de administratieve lasten te verlichten en de markt niet te verstoren.
 
Door de voorgestelde wijziging van de zogenaamde de minimis-steunregels stijgt ook het nationale maximale steunbedrag naar 1,5% van de jaarlijkse landbouwopbrengst over dezelfde periode van 3 jaar. Nu is dat nog 1%. Om de impact op de handel tussen lidstaten te verminderen en mogelijke concurrentievervalsing te voorkomen wordt de steun die door de lidstaten aan een aan een bepaalde landbouwsector kan worden toegekend beperkt tot 50% van het totaal



  Nieuwsflash
 
PAS-referentie 2030 Lees meer
 
 
Restaurant Léa Linster en Maison Colette bekroond met twee Sterren in de MICHELIN Gids België en LuxLees meer
 
 
Waterbeleid Vlaanderen: droogte, overtromingsgevoelige gebieden, Lees meer
 
 
Verkenning kansrijke exportmarkten voor dierlijke mest NLLees meer
 
 
15 nieuwe Bib Gourmand restaurants in de MICHELIN Gids België en Luxemburg 2025Lees meer
 
 
Leden vakjury PotatoEurope 2025 Innovation Award bekend Lees meer
 
 
Uiterste indieningsdatum verzamelaanvraag nadert snel Lees meer
 
 
Landbouwconjunctuur stijgt naar hoogste niveau sinds 2017 Lees meer
 
 
Verzamelaanvraag 2025 en impact van het gewijzigd MestdecreetLees meer
 
 
Erkenning overstroming van 2-5 januari 2024 als ramp Lees meer