Akkerbouw
Algemeen
Dieren
Economie
Markten
Mechanisatie
Milieu
Politiek
Tuinbouw
Veehouderij
Voeding
Inloggen
 
 
 
Klik hier om u te registreren en te abonneren
(72,60 euro per jaar)
 
Wachtwoord vergeten

 11 jan 2018 09:59 

Debat over glyfosaat in Antwerpen en Gembloux


Glyfosaat was één van de onderwerpen die de Europese agenda het voorbije jaar heeft gedomineerd. De Raad adviseerde de licentie voor glyfosaat met vijf jaar te verlengen. Op 4 december 2017 kwamen voor- en tegenstanders in Antwerpen debatteren over de kwestie, op uitnodiging van het Bureau van het Europees Parlement in België.

Europarlementsleden Mark Demesmaeker (N-VA/ECR) en Bart Staes (Groen, De Groenen/EVA), BB-woordvoerder L.V., en secretaris-generaal Peter Jaeken van Phytofar waren op de afspraak in Antwerpen. Daar stemde een kleine meerderheid tegen de toelating van glyfosaat. 

Tijdens een gelijkaardig debat op 18 december in Gembloux, stemde een kleine meerderheid vóór de vernieuwde toelating. De deelnemers hier waren europarlementsleden Marc Tarabella (PS, S&D) en Philippe Lamberts (Ecolo, Verts/ ALE), Marianne Streel, vice-président van de Waalse Federatie van Landbouwers, Bruno Schiffers, Professor in fytofarmacie aan de Universiteit Gembloux Agro-Bio Tech (ULiège), en Jean-Philippe Azoulay, directeur-generaal van de Europese vereniging voor gewasbescherming ECPA (European Crop Protection Association).

DEBATTEN



  Nieuwsflash
 
Brede weersverzekering 2026Lees meer
 
 
Klimaat-Landbouwalliantie Lees meer
 
 
Omnibus lll: Europese voorstellen tot vereenvoudiging GLBLees meer
 
 
Toekomst van de kalkoenhouderij in Vlaanderen Lees meer
 
 
Uitblijven beslissing over het Mercosur-handelsakkoordLees meer
 
 
Nieuwe handelsafspraken tussen de EU en de Verenigde Staten over landbouwproductenLees meer
 
 
GLB 2028-2034 en VlaanderenLees meer
 
 
Vraag om uitleg Vraag om uitleg over de doornappel 58 (2025-2026) van Bart Dochy aan minister Jo BLees meer
 
 
Presentaties graanavonden najaar 2025Lees meer
 
 
Voorstel resolutie ivm versterken van het welbevinden van de Vlaamse landbouwersLees meer