Akkerbouw
Algemeen
Dieren
Economie
Markten
Mechanisatie
Milieu
Politiek
Tuinbouw
Veehouderij
Voeding
Inloggen
 
 
 
Klik hier om u te registreren en te abonneren
(72,60 euro per jaar)
 
Wachtwoord vergeten
Volgend artikelVolgend Artikel

 14 apr 2017 00:59 

Innovatie voor en door de land- en tuinbouw


Innovatie en kennisoverdracht zijn belangrijke sleutels om uw bedrijf economisch weerbaar te maken. Op 25 en 28 april worden voor u twee identieke infosessies georganiseerd over een nieuwe subsidie.

Deze subsidie stimuleert samenwerking rond innovatieve ideeën in de land- en tuinbouw en kadert binnen het Europees Innovatiepartnerschap (EIP). 

Operationele groepen: link tussen praktijk en onderzoek

De innovatieve ideeën worden uitgewerkt binnen samenwerkingsverbanden, de zogenaamde operationele groepen. Die proberen voor een concreet vraagstuk uit de praktijk een innovatieve oplossing uit te werken. Om het project zo veel mogelijk kans op slagen te geven, moeten de uitvoerders van het project over de juiste expertise beschikken. Het kan daarbij gaan om landbouwers, onderzoekers, adviseurs, enzovoort. Land- en tuinbouwers zijn hierbij een cruciale partner. Bedoeling is om de link tussen praktijk en onderzoek te versterken.

Extra middelen

De operationele groepen worden gefinancierd via projectoproepen. Dit jaar zijn extra middelen uitgetrokken om bepaalde sectoren te ondersteunen. Er zijn twee delen: een oproep crisis in de dierlijke productie (tien operationele groepen binnen de sectoren rundvee, varkenshouderij en schapenhouderij) en een oproep plantaardige productie (vijf operationele groepen, waarvan drie in de fruitteelt en twee in de ruimere plantaardige sector).

Voor meer info over de oproep 2017, zie www.vlaanderen.be/landbouw/operationelegroepen

Getuigenissen: bekijk de filmpjes

Wilt u weten wat de ervaringen zijn van andere land- of tuinbouwers die in een operationele groep naar innovatieve oplossingen hebben gezocht? Bekijk dan het filmpje over EIP met een algemene uitleg over de maatregel en het filmpje over EIP met getuigenissen van 2 geselecteerde operationele groepen . 

Infosessies EIP-subsidies op 25 en 28 april 2017

Wilt u meer weten over deze nieuwe subsidiemaatregel? Kom dan naar 1 van de 2 infosessies die we organiseren op 25 en 28 april in Malle en Melle. U krijgt er onder meer enkele inspirerende voorbeelden te zien. Stuur voor 21 april een mail naar Emailoperationelegroepen@lv.vlaanderen.be met als onderwerp ‘EIP’.  

Meer info vindt u in de agenda op onze website.

Meer info

Sara Gomand | Emailsara.gomand@lv.vlaanderen.be | Tel. 02 552 77 60
Els Lapage| Emailels.lapage@lv.vlaanderen.be | Tel. 02 552 79 07



  Nieuwsflash
 
Oorzaken van de triazoolvervuiling in het drinkwater Lees meer
 
 
Schaduw als hittebestrijder Lees meer
 
 
Aardbeienbedrijf Vermeiren zet toon met duurzaam waterbeheer dankzij waterpaspoort Lees meer
 
 
ABS en Jong ABS vragen aandacht voor een ambitieus en solidair GLBLees meer
 
 
Pacht landbouwgrond met een derde gestegen op 10 jaar tijdLees meer
 
 
Een derde minder varkensbedrijven in 2030 volgens prognose Lees meer
 
 
Agrometeorologische Berichten Situatie op 1 juli 2025 Lees meer
 
 
Resolutie over een verbod op het gebruik van PFAS-houdende pesticidenLees meer
 
 
Waterbeleid en Bleu DealLees meer
 
 
Mogelijke impact van doorgedreven dierenwelzijnsmaatregelen Lees meer
 
 
Vragen over aardappelprijzen en -export Lees meer
 
 
Nieuwe vrijhandelsakkoord tussen Oekraïne en de EU Lees meer
 
 
Impact van de verzilting op de landbouw Lees meer
 
 
Hittegolf op komst? Het FAVV deelt 8 onmisbare tips met de voedingssector Lees meer
 
 
Clarebout bouwt nieuwe fabriek in China Lees meer
 
 
De uitdagingen in de zuivelindustrie Lees meer
 
 
Bent u landbouwer en overweegt u een beheerovereenkomst met de VLM? Lees meer
 
 
Stalmest uitrijden? Neem foto’s via LV-AgriLens als bewijs Lees meer
 
 
IGC voorspelt grotere graanproductie in 2025Lees meer
 
 
Digitale registratie gewasbeschermingsmiddelen vanaf 1/1/2026 Lees meer
 
 
Aanleg van nieuwe drainages moeten vanaf 1 juli 2025 peilgestuurd op basis van geschiktheidskaartLees meer
 
 
Hoe u optimaal voorbereiden op een GLB-controle? Lees meer
 
 
Hittegolf juli 2025: conceptnota voor nieuwe regelgeving Brede WeersverzekeringLees meer
 
 
Ana­ly­se re­cent­ste perceelsaangifteLees meer
 
 
Vlaanderen is goed voor ongeveer 7% van de Europese in- en uitvoer van agrarische producten Lees meer