Akkerbouw
Algemeen
Dieren
Economie
Markten
Mechanisatie
Milieu
Politiek
Tuinbouw
Veehouderij
Voeding
Inloggen
 
 
 
Klik hier om u te registreren en te abonneren
(72,60 euro per jaar)
 
Wachtwoord vergeten
Volgend artikelVolgend Artikel

 16 mei 2019 15:14 

Verzoen landbouw en natuur


Verwezenlijk de symbiose tussen een economisch leefbare landbouw en de effectieve realisatie van natuurdoelen. Dat vraagt de SALV in zijn advies over het ontwerpbesluit van de Vlaamse Regering, dat de instandhoudingsdoelstellingen in de speciale beschermingszone ‘Schorren en polders van de Beneden-Schelde’ vaststelt.

Bestanden beschikbaar voor download:
Advies (376 Kb)

Om die verzoening tussen landbouw en natuur te faciliteren, wijst de adviesraad op het belang van toepasbare instandhoudingsmaatregelen, zuinig ruimtegebruik en een eerlijke vergoeding voor waardeverlies, gederfde inkomsten en gemaakte kosten.
 
In het advies, waar de bevoegde minister de SALV op 3 mei met spoed naar had gevraagd, vraagt de SALV ook om meer duidelijkheid over het geheel van de instandhoudingsmaatregelen in het kader van de toekomstige projecten die de havenontwikkeling vorm geven en waarover de adviesraad eerder reeds heeft geadviseerd. De SALV gaat ten slotte in op het samenwerkingsakkoord tussen de actoren die voor de uitvoering van de IHD instaan.
 
Natuurpunt/BBL en BV OECO onthouden zich in dit advies.
 



  Nieuwsflash
 
Ana­ly­se re­cent­ste perceelsaangifteLees meer
 
 
Droog­te­over­leg: oppomp­ver­bod op alle onbe­vaar­ba­re waterlopen Lees meer
 
 
Fedagrim maakt zich op voor AGRIBEX 2025 Lees meer
 
 
België een van de droogste regio's van Europa begin juniLees meer
 
 
Opmaak overstromingsgevaarkaarten en overstromingsrisicokaarten - Draaiboek Lees meer
 
 
Verplicht gewasbeschermingsmiddelenregister - Overleg Lees meer
 
 
Draaiboek 'Coördinatie bij waterschaarste en droogte' Lees meer
 
 
Vlaanderen is goed voor ongeveer 7% van de Europese in- en uitvoer van agrarische producten Lees meer
 
 
Over PFAS regels en normenLees meer
 
 
Adviesverlening in het kader van het vergunningenbeleid Lees meer
 
 
Kritiek op het beleid van de Vlaamse RegeringLees meer
 
 
15 landen bouwen samen de gemeenschappelijk Europese landbouw- dataspace Lees meer
 
 
Landbouwers zijn volop bezig met het verduurzamen van de landbouwpraktijken Lees meer
 
 
Aardappelverbruik in Belgiën in 2024Lees meer
 
 
Hendrik Vandamme wordt nieuwe voorzitter van CBBLees meer
 
 
Voorzichtig herstel ondernemersvertrouwen, vertrouwen in de economie op een historisch dieptepuntLees meer