Akkerbouw
Algemeen
Dieren
Economie
Markten
Mechanisatie
Milieu
Politiek
Tuinbouw
Veehouderij
Voeding
Inloggen
 
 
 
Klik hier om u te registreren en te abonneren
(72,60 euro per jaar)
 
Wachtwoord vergeten
Volgend artikelVolgend Artikel

 22 apr 2023 07:26 

Zilte groentenboerderij op komst in Stad Oostende


In Oostende komt er op de terreinen van Biostoom een innovatief aquacultuurproject waar men aan land vis en zogenaamde zilte groenten gaat kweken.

Dat blijkt uit een parlementaire vraag van Vlaams Volksvertegenwoordiger Bart Tommelein (Open Vld) aan minister van Visserij Hilde Crevits (CD&V). Zilte groenten zoals zeekraal, zeevenkel en zeekool groeien op stukken grond die met zout zeewater overspoeld worden. De industriële reststroom van Biostoom wordt bovendien gebruikt om de kweekkosten te verlagen. Tommelein: “Onze kust en stad wordt op deze manier de Silicon Valley van de aquacultuur.”

Zeekraal kent u misschien al wel. Maar heeft u al ijskruid, lamsoor, strandbiet, zeevenkel, zeekool en zilte aardappels geserveerd bij een stukje vis of vlees, of schaaldier? Dat zal in de toekomst misschien wel eens kunnen en dat van eigen bodem. Want in Oostende komt er op de terreinen van groenestroomcentrale Biostoom, aan het kanaal van Gent-Brugge-Oostende een zilte groentenkwekerij.

In het kader van het SiteSea-project, gaat men daar een innovatief aquacultuurproject opzetten waarbij men inzet op geïntegreerde kweek van vis en zilte groenten. Het SiteSea-consortium onderzoekt nieuwe vormen van aquacultuur op het vasteland en kijkt hoe die meer rendabel kunnen. Uit de voorlopige resultaten blijkt het alvast technisch haalbaar te zijn om in te zetten op de geïntegreerde kweek van vis en zilte groenten. Ook de inzet van restwarmte van Biostoom hiervoor, bleek bijzonder positief te verlopen.

Dat blijkt uit een vraag die Vlaams Volksvertegenwoordiger en Oostends Burgemeester Bart Tommelein aan minister van Visserij Hilde Crevits stelde.

Vlaams Volksvertegenwoordiger Bart Tommelein (Open Vld): “Het is positief dat dergelijke innovatieve projecten volop ontwikkeld worden. De komende jaren is het namelijk belangrijk dat de bestaande expertise rond aquacultuur effectief omgezet wordt in de praktijk. Het is nu eenmaal de sector bij uitstek die kan inspelen op de stijgende vraag naar duurzaam geproduceerde producten van eigen bodem.”

Komende maanden zal het project alvast demonstratieproject worden verdergezet en zal een prototype ontwikkeld worden op de terreinen van Biostoom in Stad Oostende. Ook het Vlaams Aquacultuurplatform zal een belangrijke rol spelen in de verdere verspreiding van de resultaten die eind mei definitief bekend zullen zijn.

 


  Nieuwsflash
 
Vlaamse Regering over het Europese natuurbeleidLees meer
 
 
Vraag om uitleg Vraag om uitleg over het vermoeden van vergunning 4391 (2024-2025) van Jurgen CallLees meer
 
 
Nieuwe intendant voor het Turnhouts VennengebiedLees meer
 
 
Vrijwillige stopzettingsregeling voor varkensstallen door behoud en hervergunning van mestopslagLees meer
 
 
Afstandsregels voor megawindturbines Lees meer
 
 
Natuur in landbouwgebied Lees meer
 
 
Oorzaken van de triazoolvervuiling in het drinkwater Lees meer
 
 
Schaduw als hittebestrijder Lees meer
 
 
Aardbeienbedrijf Vermeiren zet toon met duurzaam waterbeheer dankzij waterpaspoort Lees meer
 
 
Pacht landbouwgrond met een derde gestegen op 10 jaar tijdLees meer
 
 
Een derde minder varkensbedrijven in 2030 volgens prognose Lees meer
 
 
Agrometeorologische Berichten Situatie op 1 juli 2025 Lees meer
 
 
Resolutie over een verbod op het gebruik van PFAS-houdende pesticidenLees meer
 
 
Waterbeleid en Bleu DealLees meer
 
 
Mogelijke impact van doorgedreven dierenwelzijnsmaatregelen Lees meer
 
 
Vragen over aardappelprijzen en -export Lees meer
 
 
Nieuwe vrijhandelsakkoord tussen Oekraïne en de EU Lees meer
 
 
Impact van de verzilting op de landbouw Lees meer
 
 
Hittegolf op komst? Het FAVV deelt 8 onmisbare tips met de voedingssector Lees meer
 
 
Clarebout bouwt nieuwe fabriek in China Lees meer
 
 
De uitdagingen in de zuivelindustrie Lees meer
 
 
Bent u landbouwer en overweegt u een beheerovereenkomst met de VLM? Lees meer
 
 
Stalmest uitrijden? Neem foto’s via LV-AgriLens als bewijs Lees meer
 
 
IGC voorspelt grotere graanproductie in 2025Lees meer
 
 
Digitale registratie gewasbeschermingsmiddelen vanaf 1/1/2026 Lees meer
 
 
Aanleg van nieuwe drainages moeten vanaf 1 juli 2025 peilgestuurd op basis van geschiktheidskaartLees meer
 
 
Hoe u optimaal voorbereiden op een GLB-controle? Lees meer
 
 
Hittegolf juli 2025: conceptnota voor nieuwe regelgeving Brede WeersverzekeringLees meer
 
 
Ana­ly­se re­cent­ste perceelsaangifteLees meer
 
 
Vlaanderen is goed voor ongeveer 7% van de Europese in- en uitvoer van agrarische producten Lees meer