Akkerbouw
Algemeen
Dieren
Economie
Markten
Mechanisatie
Milieu
Politiek
Tuinbouw
Veehouderij
Voeding
Inloggen
 
 
 
Klik hier om u te registreren en te abonneren
(72,60 euro per jaar)
 
Wachtwoord vergeten
Volgend artikelVolgend Artikel

 02 okt 2018 13:50 

Belgische agrariërs geïnteresseerd in drones


Bijna 1 op de 4 akkerbouwers in België geeft aan (zeer) geïnteresseerd te zijn in het inzetten van drones om hun teelt te optimaliseren.

Dit blijkt uit de BelgiëScanner van AgriDirect. Tijdens deze telefonische inventarisatie worden de Belgische akkerbouwers, loonwerkers en rundveehouders momenteel telefonisch benaderd met vragen over de agrarische activiteiten, toekomst- en investeringsplannen. Een representatieve steekproef van 230 Vlaamse en 300 Waalse agrariërs heeft een vraag beantwoord over de interesse in drones ter optimalisatie van de teelten.

Vlaanderen aan kop
In Vlaanderen wordt de meeste interesse getoond in drones. Als we per sector kijken dan blijkt dat 24,2% van de akkerbouwers interesse toont, terwijl 21,6% van de rundveehouders (zeer) geïnteresseerd is. De loonwerkers zijn met 13,2% het minst bereid om te investeren.

Wallonië iets minder enthousiast
De percentages in Wallonië vallen lager uit. Daar blijkt ruim 18% van de akkerbouwers in de toekomst in een drone te willen investeren. De Waalse rundveehouders en loonwerkers blijven achter met respectievelijk 8,5% en 6,1%.

Drones voor precisie landbouw

De stormachtige ontwikkeling van precisielandbouw zorgt ervoor dat het inzetten van drones aan de orde van de dag is om o.a. het gewas en het perceel nauwkeurig in kaart te brengen. De data die de drone opslaat kan toegepast worden om de gewasopbrengst te verhogen, arbeidsuren te verminderen en gewasbescherming te optimaliseren.

 

Grafiek 1

Grafiek 2



  Nieuwsflash
 
Lage nitraatresidu’s gemeten in de bodem in 2024 Lees meer
 
 
Nieuwe intendant voor het Turnhouts VennengebiedLees meer
 
 
Vrijwillige stopzettingsregeling voor varkensstallen door behoud en hervergunning van mestopslagLees meer
 
 
Afstandsregels voor megawindturbines Lees meer
 
 
Natuur in landbouwgebied Lees meer
 
 
Oorzaken van de triazoolvervuiling in het drinkwater Lees meer
 
 
Schaduw als hittebestrijder Lees meer
 
 
Pacht landbouwgrond met een derde gestegen op 10 jaar tijdLees meer
 
 
Een derde minder varkensbedrijven in 2030 volgens prognose Lees meer
 
 
Resolutie over een verbod op het gebruik van PFAS-houdende pesticidenLees meer
 
 
Digitale registratie gewasbeschermingsmiddelen vanaf 1/1/2026 Lees meer
 
 
Hittegolf juli 2025: conceptnota voor nieuwe regelgeving Brede WeersverzekeringLees meer