Akkerbouw
Algemeen
Dieren
Economie
Markten
Mechanisatie
Milieu
Politiek
Tuinbouw
Veehouderij
Voeding
Inloggen
 
 
 
Klik hier om u te registreren en te abonneren
(72,60 euro per jaar)
 
Wachtwoord vergeten
Volgend artikelVolgend Artikel

 13 aug 2018 13:26 

Maatregelen tegen droogte blijven behouden


Wie de voorbije dagen de regen zag vallen in Vlaanderen zou haast vergeten dat het wekenlang droog is geweest. Ondanks die neerslag blijven de maatregelen tegen de droogte, zoals het sproeiverbod, wel gelden. “We hebben een paar dagen regen nodig om het advies te veranderen”, klinkt het bij de Droogtecommissie.

”Het is positief dat er regen is”, zegt Jan D’Haene van de Vlaamse Milieumaatschappij, die woordvoerder is van de Droogtecommissie. Die commissie volgt de weerssituatie voortdurend op de voet en adviseert de provinciegouverneurs over de maatregelen die genomen kunnen worden, zoals het sproeiverbod. “Maar het is nog niet genoeg.”
 
Heel wat gebieden in Vlaanderen hebben de voorbije dagen regen over zich heen gekregen. “Je merkt dan wel meteen een positief effect op de vegetatie en het gras”, zegt D’Haene. “Maar bij de waterlopen is het een trager proces. De waterstanden zijn al beter, maar een structurele verbetering is dat niet. Om goed te zijn, zou het een paar dagen moeten regenen en liefst zonder onweer.”
 
De Droogtecommissie verandert haar advies voorlopig dus niet. “De maatregelen blijven behouden. Het is niet omdat het een paar dagen regent, dat we genoeg reserve hebben om daarna nieuwe droogte aan te kunnen. We volgen de situatie op de voet. We voelen dat het beter gaat. Als het nog een paar dagen regent, kan er een kantelpunt komen en dan kan het advies veranderen.”
 
De gouverneurs bekijken apart wat ze doen met het advies van de Droogtecommissie. In Limburg, Vlaams-Brabant, Oost-Vlaanderen en West-Vlaanderen verandert voorlopig dus niets. “Eén zwaluw maakt de lente niet”, zegt Katrien Vandeputte, kabinetschef van de West-Vlaamse gouverneur Carl Decaluwé. “Het weer is een onvoorspelbare factor, dus we zullen zeker nog een paar dagen afwachten.
 
In Antwerpen wordt maandagnamiddag overlegd over een eventuele versoepeling van de maatregelen.



  Nieuwsflash
 
Droogte 2025: voedingsbedrijven en landbouwers slaan handen in elkaar Lees meer
 
 
“AI is geen sciencefiction meer op het veld” Lees meer
 
 
Aanstelling van een Vlaamse klimaatarts Lees meer
 
 
Impact van het verlies van handelsvoordelen voor Oekraïne op export eieren naar de EULees meer
 
 
Belemmeren van Vlaamse landbouwexport naar Frankrijk door administratieve barrièresLees meer
 
 
Normen, ondersteuning en praktijkervaringen met vrijloopkraamhokken voor zeugenLees meer
 
 
Bessenteelt in Vlaanderen Lees meer
 
 
Nieuwe rassen Engels raaigras en rietzwenkgras op de Belgische rassenlijsten Lees meer
 
 
31 mei 2025 uiterste wijzigingsdatum voor de verzamelaanvraagLees meer
 
 
Over de drempels voor de landbouwer in de community-supported agriculturecoöperatiesLees meer
 
 
De federale beleidsplannen voor landbouw Lees meer
 
 
Over het verlies aan landbouwareaal ten gevolge van het nieuwe MestactieplanLees meer
 
 
De toekomst van de appelteelt in Vlaanderen Lees meer
 
 
Droogte voorjaar 2025: tijdelijk onttrekkingsverbod onbevaarbare waterlopen vanaf 9/5/2025Lees meer