Akkerbouw
Algemeen
Dieren
Economie
Markten
Mechanisatie
Milieu
Politiek
Tuinbouw
Veehouderij
Voeding
Inloggen
 
 
 
Klik hier om u te registreren en te abonneren
(72,60 euro per jaar)
 
Wachtwoord vergeten
Volgend artikelVolgend Artikel

 24 mei 2018 12:33 

Afrikaans Manneken Pis plast melk


Afrikaans Manneken Pis plast melk

Op vrijdag 1 juni zal Manneken Pis, gekleed als Afrikaanse veehouder, de hele dag melk plassen. Met deze actie op Wereldmelkdag wil de Belgische ngo Dierenartsen Zonder Grenzen aandacht vragen voor het belang van melk in Afrika. Melk is er een belangrijke bron van voedsel en inkomsten.

Meer dan een miljard arme mensen in het Zuiden leven van de veeteelt. Dieren zoals koeien en geiten zorgen er voor melk, mest en een inkomen. In droge en woestijnachtige gebieden is veeteelt zelfs één van de weinige manieren om te (over)leven. In Afrika speelt melk een essentiële rol in de strijd tegen honger en armoede.

Minder dan 1 liter melk per dag

Terwijl een Belgische koe gemiddeld 25 tot 35 liter melk per dag produceert, geeft een Afrikaanse koe in het beste geval 2 tot 3 liter.

De helft van het jaar, in het droogseizoen, produceren ze zelfs minder dan één liter door een tekort aan water, gras en dierengezondheidszorg. De aanhoudende droogte in de Sahel in West-Afrika zorgt op dit moment voor een zeer lage melkproductie onder de koeien. Melk is een van de weinige eiwitbronnen voor de families. Dit gebrek aan melk leidt dan ook tot meer ondervoeding.
 
Dierenartsen Zonder Grenzen ondersteunt de melkproductie in Afrika door de gezondheid en voeding van de kuddes te verbeteren. De ngo vaccineert dieren, geeft opleidingen aan veeboeren en legt voorraden veevoer aan. Zo kunnen de koeien ook in het droogseizoen 2 tot 3 liter melk produceren.
 
Wereldmelkdag werd in 2001 in het leven geroepen door de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO).



  Nieuwsflash
 
Droogte 2025: voedingsbedrijven en landbouwers slaan handen in elkaar Lees meer
 
 
“AI is geen sciencefiction meer op het veld” Lees meer
 
 
Aanstelling van een Vlaamse klimaatarts Lees meer
 
 
Impact van het verlies van handelsvoordelen voor Oekraïne op export eieren naar de EULees meer
 
 
Belemmeren van Vlaamse landbouwexport naar Frankrijk door administratieve barrièresLees meer
 
 
Normen, ondersteuning en praktijkervaringen met vrijloopkraamhokken voor zeugenLees meer
 
 
Bessenteelt in Vlaanderen Lees meer
 
 
Nieuwe rassen Engels raaigras en rietzwenkgras op de Belgische rassenlijsten Lees meer
 
 
31 mei 2025 uiterste wijzigingsdatum voor de verzamelaanvraagLees meer
 
 
Over de drempels voor de landbouwer in de community-supported agriculturecoöperatiesLees meer
 
 
De federale beleidsplannen voor landbouw Lees meer
 
 
Over het verlies aan landbouwareaal ten gevolge van het nieuwe MestactieplanLees meer
 
 
De toekomst van de appelteelt in Vlaanderen Lees meer
 
 
Droogte voorjaar 2025: tijdelijk onttrekkingsverbod onbevaarbare waterlopen vanaf 9/5/2025Lees meer