Akkerbouw
Algemeen
Dieren
Economie
Markten
Mechanisatie
Milieu
Politiek
Tuinbouw
Veehouderij
Voeding
Inloggen
 
 
 
Klik hier om u te registreren en te abonneren
(72,60 euro per jaar)
 
Wachtwoord vergeten
Volgend artikelVolgend Artikel

 19 mrt 2022 07:27 

Stopzetting van de bedrijfsontwikkeling na bewezen mestverwerking


Op voorstel van Vlaams minister Zuhal Demir

Om tot een gunstige staat van instandhouding te komen van de Europees te beschermen natuur is een reductie van ammoniakuitstoot afkomstig van de uitbating van veehouderijen en mestverwerkingsinstallaties een noodzakelijke stap. Op 23 februari 2022 werd binnen de Vlaamse Regering een akkoord bereikt over de aanpak van het stikstofprobleem. In dat akkoord (Conceptnota PAS) zijn verschillende maatregelen opgenomen. Een eerste, noodzakelijke stap in dit kader is zorgen dat de veestapel niet meer kan groeien.

Binnen de mestregelgeving is er een regeling waardoor landbouwbedrijven kunnen groeien via bedrijfsontwikkeling na bewezen mestverwerking (de NER-MVW). De invoering van de NER-MVW regeling heeft in een aantal deelsectoren een groei van de veestapel (voornamelijk pluimvee en varkens) mogelijk gemaakt en ligt mee aan de basis van het stagneren van de ammoniakuitstoot sinds 2007/2008, na een periode met gestage afname sinds 1990.

In de conceptnota PAS werd daarom beslist om de uitbreidingsmogelijkheid via de NER-MVW regeling te beëindigen. De Vlaamse Regering wijzigt daarom nu principieel het uitvoeringsbesluit bij het Mestdecreet (VLAREME), zodat het aanvragen en toekennen van deze uitbreidingsmogelijkheid wordt opgeheven.

Over dit wijzigingsbesluit wordt het advies ingewonnen van de Raad van State.

 


  Nieuwsflash
 
Nieuwe B3W-website gidst landbouwers naar duurzame bemestings- en teeltpraktijkenLees meer
 
 
Belang van Staalnames in de Mestverwerking Lees meer
 
 
Overaanbod van vroege aardappelen op de marktLees meer
 
 
Dashboard van de landbouw: een uitgebreid digitaal formaat Lees meer
 
 
Lage nitraatresidu’s gemeten in de bodem in 2024 Lees meer
 
 
Natuur in landbouwgebied Lees meer