Akkerbouw
Algemeen
Dieren
Economie
Markten
Mechanisatie
Milieu
Politiek
Tuinbouw
Veehouderij
Voeding
Inloggen
 
 
 
Klik hier om u te registreren en te abonneren
(72,60 euro per jaar)
 
Wachtwoord vergeten
Volgend artikelVolgend Artikel

 13 jun 2021 14:06 

Slechts n kwartje van de voedselprijs gaat naar de landbouwer


Wereldwijd gaat iets meer dan een kwart van wat de consument betaalt voor zijn voeding naar de boer. In westerse landen is dat nog minder. Het aandeel daalt nog gestaag.

Tussen de oogst door de boer en het bord van de consument wordt voeding gekoeld, bewerkt, ­getransporteerd, verpakt, vermarkt en verkocht. Dat alles kost een veelvoud van wat de boer voor zijn voeding ontvangt. Het aandeel van de landbouwers is voor het eerst wereldwijd in kaart ­gebracht door onderzoekers in de VS en Denemarken. Ze publiceerden hun resultaten gisteren in Nature Food.

Wereldwijd gaat van elke dollar die aan voedsel wordt besteed, 27 cent naar de boer. In westerse landen als de VS, Canada of Australië gaat het om minder dan 25 procent, in ontwikkelingslanden als Colombia om meer dan 35 procent. In de VS daalde het aandeel sinds 1947 van 46 naar 15 procent. In landen als India en China is de daling nu ingezet. Naarmate de ­bevolking welvarender en stedelijker wordt, houdt de boer een kleiner deel van de waardeketen over.

‘De vraag naar voeding van hogere kwaliteit, met een duurdere verpakking en een hogere graad van verwerking en bereiding neemt toe naarmate het reële ­inkomen stijgt’, schrijven de ­onderzoekers. Met ­andere woorden: in ontwikkelingslanden ­maken de consumenten zelf soep van de onverpakte tomaten die ze op de markt rechtstreeks bij de boer kopen, meer welvarende consumenten kopen soep die in een fabriek bereid is en verpakt in een glazen fles of plastic bokaal. Dat komt doordat ze verder van de boerderijen wonen, vaak in steden, en omdat ze minder tijd hebben om het eten zelf te bereiden. ­Bovendien zijn de boeren in de welvarende landen ook veel productiever, waardoor ze hun producten ­tegen lagere prijzen kunnen aanbieden. Het deel van de toegevoegde waarde dat wordt gerealiseerd nadat de voeding de boerderij verlaten heeft, neemt toe naarmate een land welvarender wordt. In China is dat proces in volle gang, in de VS is het vrijwel gestabiliseerd. Bij elke ­verdubbeling van het reële in­komen per consument, neemt het deel dat naar de boer gaat af met 5,4 procent.

Dat proces heeft grote gevolgen, zeggen de onderzoekers. Zo blijkt dat de consumenten in wel­varende landen, zoals de VS, nog maar 30 procent van de voedingswaarde halen uit niet of licht verwerkte voedingsmiddelen, zoals vers fruit, vlees, vis of groenten. Ook is de ecologische voetafdruk en de klimaatimpact groter naarmate de voedselwaardeketen ­verder van de boerderij verschuift. ‘Daar moeten we meer aandacht voor hebben, nu de ­economie, het milieu en de ­samenleving meer ­impact ondervinden van de voedingswaar­deketen’, schrijven de onder­zoekers.



  Nieuwsflash
 
Brede weersverzekering 2026Lees meer
 
 
Klimaat-Landbouwalliantie Lees meer
 
 
Omnibus lll: Europese voorstellen tot vereenvoudiging GLBLees meer
 
 
Toekomst van de kalkoenhouderij in Vlaanderen Lees meer
 
 
Uitblijven beslissing over het Mercosur-handelsakkoordLees meer
 
 
Nieuwe handelsafspraken tussen de EU en de Verenigde Staten over landbouwproductenLees meer
 
 
GLB 2028-2034 en VlaanderenLees meer
 
 
Vraag om uitleg Vraag om uitleg over de doornappel 58 (2025-2026) van Bart Dochy aan minister Jo BLees meer
 
 
Presentaties graanavonden najaar 2025Lees meer
 
 
Voorstel resolutie ivm versterken van het welbevinden van de Vlaamse landbouwersLees meer