Akkerbouw
Algemeen
Dieren
Economie
Markten
Mechanisatie
Milieu
Politiek
Tuinbouw
Veehouderij
Voeding
Inloggen
 
 
 
Klik hier om u te registreren en te abonneren
(72,60 euro per jaar)
 
Wachtwoord vergeten
Volgend artikelVolgend Artikel

 13 jun 2019 16:29 

Hervekaas bij de beste kazen ter wereld


De Belgische Hervekaas heeft het hoogste keurslabel gekregen op de jaarlijkse Mondial du Fromage in Frankrijk. Daarmee hoort het kaasje met de opvallende geur van kaasmakerij Le Vieux Moulin bij de beste ter wereld.

Op de vierde editie van Le Mondial du Fromage in de Franse Loirestreek zijn kazen vanuit vijftien verschillende landen, waaronder België, Brazilië, Japan en Italië, geproefd en beoordeeld. De Hervekaas kreeg het beste keurslabel ‘Super Gold’ in de categorie‘zachte kaas met gewassen korst en rauwe melk’.
 
Hervekaas of Herfse kaas is een oude kaas uit de provincie Limburg. De kaas wordt sinds de 15e eeuw gemaakt in het Land van Herve en heeft naast een vierkante vorm ook een indringende geur. Dat lever de delicatesse ook de bijnaam ‘stinkkaas’ op. De liefhebbers kunnen de lekkernij puur eten of verwerken in recepten. Op deze website staan verschillende toepassingsmogelijkheden om zelf uit te proberen.



  Nieuwsflash
 
Productie van winter/zomertarwe 2024Lees meer
 
 
Nieuwe B3W-website gidst landbouwers naar duurzame bemestings- en teeltpraktijkenLees meer
 
 
Belang van Staalnames in de Mestverwerking Lees meer
 
 
Dashboard van de landbouw: een uitgebreid digitaal formaat Lees meer