Akkerbouw
Algemeen
Dieren
Economie
Markten
Mechanisatie
Milieu
Politiek
Tuinbouw
Veehouderij
Voeding
Inloggen
 
 
 
Klik hier om u te registreren en te abonneren
(72,60 euro per jaar)
 
Wachtwoord vergeten
Volgend artikelVolgend Artikel

 23 mei 2019 09:04 

Inval veevoerbedrijf Hendriks Group voor voerfraude


De reden van de inval is dat het bedrijf verdacht wordt van het toevoegen van afvalstoffen aan het veevoer. Ook zou de omstandigheden op het bedrijf onvoldoende hygiënisch zijn. Dat meldt de politie.

De politie onderzocht samen met het Nederlands Forensisch Instituut, de Inspectie Leefomgeving en Transport, de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit, de omgevingsdienst en het waterschap het terrein van Hendriks.
Inbeslagname
 
De boekhouding en 4 vrachtwagens van het bedrijf zijn in beslag genomen door de autoriteiten. Er zijn ook huiszoekingen gedaan in de omgeving van Baarle-Nassau en een woning net over de grens in België. Er is beslag gelegd op de woning van de hoofdverdachte, zijn vermogen en enkele voertuigen.
 
Op het terrein nemen deskundigen van de politie monsters uit de silo’s waar de stoffen zijn opgeslagen. Ook de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) en het waterschap onderzoeken het terrein.
Bedrijf eerder betrokken bij schandaal
 
De Belgisch-Nederlandse onderneming was in 2004 al eens betrokken bij een schandaal met antibiotica vervuilde melk. Die werd door het bedrijf tot melkpoeder verwerkt en als grondstof voor veevoer verkocht. De melk kwam van Campina in België die de melk had moeten laten vernietigen maar stiekem aan Jan H., directeur van het bedrijf, leverde. Campina kreeg in België destijds € 110.000 boete. De onderneming van H. bleef in dat land buiten schot.



  Nieuwsflash
 
PotatoEurope 2025 Lelystad (NL) 3&4 september 2025Lees meer
 
 
Aangepaste regels voor het uitrijden van effluent met lage stikstofinhoud vanaf dit najaar Lees meer
 
 
Bladziekten bietenLees meer
 
 
Aardappeloogst 2025: prioriteit voor kwaliteit en contracten Lees meer