Akkerbouw
Algemeen
Dieren
Economie
Markten
Mechanisatie
Milieu
Politiek
Tuinbouw
Veehouderij
Voeding
Inloggen
 
 
 
Klik hier om u te registreren en te abonneren
(72,60 euro per jaar)
 
Wachtwoord vergeten
Volgend artikelVolgend Artikel

 19 sep 2018 03:30 

Betere selectie van blindengeleide dek-reuen op komst


De Vlaamse overheid levert een financiële bijdrage aan een specifiek onderzoekstraject rond de selectie van blindengeleide dek-reuen. Het doel is ervoor te zorgen dat de puppy’s die opgeleid worden tot assistentiehond, geen erfelijke ziektes dragen die hun werk bij blinden of slechtzienden kunnen beïnvloeden.

Blinden en slechtzienden moeten gemiddeld 4 jaar wachten op een assistentiehond. De opleiding van deze honden duurt gemiddeld 8 maanden. Als een hond aan een gebruiker wordt toevertrouwd, is hij ongeveer 20 maanden oud. De opleiding van een hond, nazorg inbegrepen, kost ongeveer 25.000 euro. Het is dus belangrijk dat deze inspanningen niet verloren gaan, omdat een assistentiehond om de één of de andere reden vroegtijdig uitvalt.

De ontwikkeling van een erfelijke aandoening is één van de belangrijkste redenen waardoor een assistentiehond vroegtijdig uitvalt. Dit kan vermeden worden door de pups te testen en door die onderzoeksresultaten systematisch te gebruiken. Omdat over de reëel aanwezige erfelijke aandoeningen in de betrokken raspopulaties nog te weinig informatie beschikbaar is, wordt deze aanpak als duur, tijdrovend en nog te weinig efficiënt beschouwd.  

Het Belgisch Centrum voor Geleidehonden - dat voor de zoektocht naar geschikte assistentiehonden vooral een beroep doet op de rassen golden retriever en labrador retriever, heeft daarom een overeenkomst gesloten met Universiteit Gent waarbij een specifiek onderzoekstraject voor de selectie van blindengeleide dek-reuen zal worden uitgewerkt. In dit project zullen meer erfelijke aandoeningen grondiger onderzocht worden. Dit moet er uiteindelijk toe leiden dat minder assistentiehonden vroegtijdig uitvallen.



  Nieuwsflash
 
Hoe u optimaal voorbereiden op een GLB-controle? Lees meer
 
 
Afrikaanse varkenspest opgedoken in Duitsland op 200 km van de landsgrens Lees meer
 
 
Lydia Peeters (Open Vld) wil hoogstamboomgaarden redden Lees meer
 
 
Foire de Libramont 2025: Platform One Health neemt je mee “van het land tot op je bord” Lees meer
 
 
West-Vlaanderen investeert in innovatieve stikstofoplossingen Lees meer
 
 
Waterweerbaarheid en waterveiligheidLees meer
 
 
Plaatsen van wolfwerende omheiningen Lees meer
 
 
Uitrol van emissiereducerende technieken in de veehouderij Lees meer
 
 
Bleu Deal en waterbeleidLees meer
 
 
Nieuwe Europese weersatelliet gelanceerd FLees meer
 
 
Hittegolf juli 2025: conceptnota voor nieuwe regelgeving Brede WeersverzekeringLees meer
 
 
Ana­ly­se re­cent­ste perceelsaangifteLees meer
 
 
Droog­te­over­leg: oppomp­ver­bod op alle onbe­vaar­ba­re waterlopen Lees meer
 
 
Fedagrim maakt zich op voor AGRIBEX 2025 Lees meer
 
 
België een van de droogste regio's van Europa begin juniLees meer
 
 
Opmaak overstromingsgevaarkaarten en overstromingsrisicokaarten - Draaiboek Lees meer
 
 
Verplicht gewasbeschermingsmiddelenregister - Overleg Lees meer
 
 
Draaiboek 'Coördinatie bij waterschaarste en droogte' Lees meer
 
 
Vlaanderen is goed voor ongeveer 7% van de Europese in- en uitvoer van agrarische producten Lees meer
 
 
Over PFAS regels en normenLees meer
 
 
Adviesverlening in het kader van het vergunningenbeleid Lees meer
 
 
Kritiek op het beleid van de Vlaamse RegeringLees meer
 
 
15 landen bouwen samen de gemeenschappelijk Europese landbouw- dataspace Lees meer
 
 
Landbouwers zijn volop bezig met het verduurzamen van de landbouwpraktijken Lees meer
 
 
Aardappelverbruik in Belgiën in 2024Lees meer
 
 
Hendrik Vandamme wordt nieuwe voorzitter van CBBLees meer