Akkerbouw
Algemeen
Dieren
Economie
Markten
Mechanisatie
Milieu
Politiek
Tuinbouw
Veehouderij
Voeding
Inloggen
 
 
 
Klik hier om u te registreren en te abonneren
(72,60 euro per jaar)
 
Wachtwoord vergeten
Volgend artikelVolgend Artikel

 18 apr 2018 14:23 

Pak de buxusmot kordaat aan


De buxusmot verspreidt zich de laatste jaren aan een sneltempo doorheen grote delen van Europa, waaronder België. Terwijl de professionele siertelers en groenvoorzieners via het Waarnemings- en Waarschuwingssysteem ingelicht worden, bestond er geen netwerk om particuliere gebruikers te bereiken. Tuinliefhebbers zijn erg bezorgd over de vraatschade door de rupsen van de buxusmot.

Om de verspreiding van deze plaag onder controle te houden, is correcte informatie over een efficiënte beheersing nodig. Daarom bundelden Landelijke Gilden i.s.m. Instituut voor Landbouw-, Visserij- en Voedingsonderzoek (ILVO), Proefcentrum voor Sierteelt (PCS) en dé sierteelt- en groenfederatie (AVBS) met financiële steun van het Vlaams Fonds voor Landbouw en Visserij alles wat je als tuinliefhebber moet weten over de buxusmot in één website: www.SOSbuxusmot.be. Tuinliefhebbers kunnen er ook inschrijven op een nieuwsflits voor actuele informatie over deze plaag en de schade. 
 
Op het PCS loopt ook het project 'Beheersing van de exotische plaag buxusmot' gefinancierd door de Provincie Oost-Vlaanderen, waar wordt nagegaan wat op stedelijk en gemeentelijk vlak mogelijk is om de plaagdruk van de buxusmot te verminderen en wat een stad of gemeente, alsook de inwoners, hiervoor kunnen doen. In het kader van dit project kunnen steden en gemeenten de nieuwe website en nieuwsflits verder uitdragen naar hun inwoners via verschillende kanalen. 



  Nieuwsflash
 
Progression des surfaces PDT plantées Lees meer
 
 
April 2025 was zeer zonnig, zeer zacht en droog Lees meer
 
 
Geen enkele reden om de sociale bijdragen voor de zelfstandigen te verhogenLees meer
 
 
Werking van het team van gemachtigde faunabeheerders Lees meer
 
 
Gebruik van de pesticide glyfosaat Lees meer
 
 
PAS-referentie 2030 Lees meer
 
 
Restaurant Léa Linster en Maison Colette bekroond met twee Sterren in de MICHELIN Gids België en LuxLees meer