Akkerbouw
Algemeen
Dieren
Economie
Markten
Mechanisatie
Milieu
Politiek
Tuinbouw
Veehouderij
Voeding
Inloggen
 
 
 
Klik hier om u te registreren en te abonneren
(72,60 euro per jaar)
 
Wachtwoord vergeten
Volgend artikelVolgend Artikel

 06 jan 2018 14:07 

Rampenfonds - schadevergoedingen - aandeel land- en tuinbouw


De land- en tuinbouw werden vorig jaar getroffen door trieste regenrecords, maar ook door stormweer en droogte. De Vlaamse Regering trof maatregelen voor het indienen van schadedossiers bij het algemeen Rampenfonds en voorzag in de modaliteiten voor schadevergoedingen. In een eerste schatting werd de schade eind augustus 2016 op zowat 250 miljoen euro geraamd.
Uit uw antwoord op mijn schriftelijke vraag dd. 19/4/2017 blijkt dat voor die vier rampen tot op dat moment 6344 aanvragen ingediend werden. Er werden toen slechts 36 schadevergoedingen uitbetaald.

Bestanden beschikbaar voor download:
Antwoord (43 Kb) Bijlage (48.8 Kb)

Graag de meest recente cijfers, vandaar mijn vragen:

1. Hoeveel schademeldingen zijn er in 2016 bij het Rampenfonds ingediend? Graag een overzicht van het aantal schadedossiers per provincie en gemeente.

2. Hoeveel schade werd aan het Rampenfonds aangegeven? Graag een opsplitsing per provincie en gemeente.

3. Hoeveel van de ingediende dossiers werden reeds behandeld? Graag een opsplitsing per gemeente en provincie.

4. Hoeveel van de ingediende dossiers werden goed-, respectievelijk afgekeurd? Graag een opsplitsing per gemeente en provincie.

5. Hoeveel van de ingediende dossiers ontvingen reeds schadevergoedingen?

6. Hoeveel schadevergoedingen werden er tot nog toe in totaal uitbetaald? Graag een opsplitsing per provincie.

7. Welk aandeel heeft de land- en tuinbouw in:
a) het aantal schademeldingen;
b) het aantal schadevergoedingen;
c) het aantal goed-, respectievelijk afgekeurde dossiers;
d) het aantal uitbetaalde dossiers?

Francesco Vanderjeugd
Vlaams Volksvertegenwoordiger



  Nieuwsflash
 
Progression des surfaces PDT plantées Lees meer
 
 
April 2025 was zeer zonnig, zeer zacht en droog Lees meer
 
 
Geen enkele reden om de sociale bijdragen voor de zelfstandigen te verhogenLees meer
 
 
Werking van het team van gemachtigde faunabeheerders Lees meer
 
 
Gebruik van de pesticide glyfosaat Lees meer
 
 
PAS-referentie 2030 Lees meer
 
 
Restaurant Léa Linster en Maison Colette bekroond met twee Sterren in de MICHELIN Gids België en LuxLees meer