Akkerbouw
Algemeen
Dieren
Economie
Markten
Mechanisatie
Milieu
Politiek
Tuinbouw
Veehouderij
Voeding
Inloggen
 
 
 
Klik hier om u te registreren en te abonneren
(72,60 euro per jaar)
 
Wachtwoord vergeten
U bent niet aangemeld Volgend artikelVolgend Artikel

U bent momenteel niet ingelogd en heeft daardoor geen toegang tot dit betalend artikel. Indien u nog niet bent geregistreerd en/of geen abonnement heeft, gelieve links te klikken op "klik hier om u te registreren".

 23 okt 2017 08:23 

Onderzoek verzilting kust en polders


Sinds 18 juli 2017 zet de Vlaamse Milieumaatschappij (VMM) een helikopter in om de verzilting van het grondwater in het kust- en poldergebied te onderzoeken. VMM wil de verdeling tussen zoet, brak en zout water opnieuw in kaart brengen.
Het grondwater in het kust-en poldergebied is van nature verzilt, zodat er zowel zoet, zout als brak water in de regio voorkomt. Door de klimaatverandering met mogelijk langere droge periodes wordt de nood aan zoet water voor beregening in de land-en tuinbouw groter, terwijl er ook minder neerslagoverschot is. Als daarbij ook het zeewaterpeil stijgt, verhoogt de kweldruk in de polders en verkleinen de zoetwaterlenzen in de duinen. De combinatie van die factoren vermindert het aandeel van het beschikbare zoete water in de polder, met alle gevolgen van dien. De verzilting neemt toe.

Bestanden beschikbaar voor download:
Vraag en antwoord (114.5 Kb)
...

  Nieuwsflash
 
Progression des surfaces PDT plantées Lees meer
 
 
April 2025 was zeer zonnig, zeer zacht en droog Lees meer
 
 
Geen enkele reden om de sociale bijdragen voor de zelfstandigen te verhogenLees meer
 
 
Werking van het team van gemachtigde faunabeheerders Lees meer
 
 
Gebruik van de pesticide glyfosaat Lees meer
 
 
PAS-referentie 2030 Lees meer
 
 
Restaurant Léa Linster en Maison Colette bekroond met twee Sterren in de MICHELIN Gids België en LuxLees meer