Akkerbouw
Algemeen
Dieren
Economie
Markten
Mechanisatie
Milieu
Politiek
Tuinbouw
Veehouderij
Voeding
Inloggen
 
 
 
Klik hier om u te registreren en te abonneren
(72,60 euro per jaar)
 
Wachtwoord vergeten
Volgend artikelVolgend Artikel

 02 mei 2017 04:38 

Melkproductie 2016 in Nederland op recordniveau


De melkproductie van koeien in Nederland is in 2016 gestegen naar de recordhoeveelheid van 14,3 miljard kilo. Dat meldde het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) dinsdag.

Sinds 2005 komt dat neer op een productietoename met bijna 37 procent. Volgens het CBS werd die hoeveelheid melk geproduceerd door ruim 1,7 miljoen melkkoeien. De gemiddelde melkproductie per koe lag vorig jaar op 8200 liter, aldus het statistiekbureau.

Het CBS wijst er verder op dat het gemiddeld aantal koeien per bedrijf in de melkveesector de laatste decennia duidelijk is gestegen, van 38 in 1980 naar 97 vorig jaar. De honderd grootste melkveehouderijbedrijven hebben nu gemiddeld bijna vijfhonderd koeien.



  Nieuwsflash
 
PAS-referentie 2030 Lees meer
 
 
Restaurant Léa Linster en Maison Colette bekroond met twee Sterren in de MICHELIN Gids België en LuxLees meer
 
 
Waterbeleid Vlaanderen: droogte, overtromingsgevoelige gebieden, Lees meer
 
 
Verkenning kansrijke exportmarkten voor dierlijke mest NLLees meer
 
 
15 nieuwe Bib Gourmand restaurants in de MICHELIN Gids België en Luxemburg 2025Lees meer
 
 
Leden vakjury PotatoEurope 2025 Innovation Award bekend Lees meer
 
 
Uiterste indieningsdatum verzamelaanvraag nadert snel Lees meer
 
 
Landbouwconjunctuur stijgt naar hoogste niveau sinds 2017 Lees meer
 
 
Verzamelaanvraag 2025 en impact van het gewijzigd MestdecreetLees meer
 
 
Erkenning overstroming van 2-5 januari 2024 als ramp Lees meer