Akkerbouw
Algemeen
Dieren
Economie
Markten
Mechanisatie
Milieu
Politiek
Tuinbouw
Veehouderij
Voeding
Inloggen
 
 
 
Klik hier om u te registreren en te abonneren
(72,60 euro per jaar)
 
Wachtwoord vergeten
Volgend artikelVolgend Artikel

 18 apr 2017 15:57 

Crispr-Cas wordt voorlopig als ggo bestempeld


In afwachting van de duiding van nieuwe genetisch technieken zoals Crispr-Cas in de plantenveredeling door de Europese Commissie beschouwt Nederland voortbrengselen die met behulp van deze technieken zijn verkregen als ggo-organismen.

Daarmee is de bestaande Europese regelgeving met een geharmoniseerde Europese toelatingsprocedure en milieuveiligheidsbeoordeling van toepassing en kunnen deze technieken in Europa voor het doen van onderzoek met inachtneming van de geldende regelgeving worden toegepast. Dat schrijft staatssecretaris Van Dam van Economische Zaken aan de Tweede Kamer in een reactie op vragen van Remco Dijkstra van de VVD. Dijkstra maakt zich zorgen over een eventueel vertrek van onderzoeksafdelingen van bedrijven uit Europa. Hij verwijst daarbij naar uitlatingen van de directeur van HZPC.

Van Dam stelt dat het kabinet eraan hecht dat bedrijven hun onderzoek en ontwikkeling in Nederland zullen houden. Onderzoek met nieuwe veredelingstechnieken, zoals Crispr-Cas, is in Nederland onder bepaalde voorwaarden wel degelijk mogelijk, aldus de staatssecretaris. Er moet dan een toelating worden aangevraagd.

Het kabinet wil graag een discussie entameren over de vraag of regelgeving over veiligheid van biotechnologische toepassingen proces- of productgeoriënteerd moet zijn en vooral om welke reden en met welk doel. De Europese Commissie hanteert vooralsnog het standpunt dat producten van nieuwe veredelingstechnieken onder de regelgeving voor genetische modificatie moeten vallen en zal met de toegezegde duiding duidelijkheid bieden over welke producten als genetisch gemodificeerde producten worden gezien.

bron: Ministerie van Economische Zaken



  Nieuwsflash
 
Hendrik Vandamme wordt nieuwe voorzitter van CBBLees meer
 
 
Voorzichtig herstel ondernemersvertrouwen, vertrouwen in de economie op een historisch dieptepuntLees meer
 
 
Handhaving van de mestwetgeving Lees meer
 
 
Ontbossing en de opmaak van een boskansenkaart Lees meer
 
 
Afbouw van de varkensstapel Lees meer
 
 
Activiteitenverslag 2024 van het Vlaams LandbouwinvesteringsfondsLees meer
 
 
Mogelijke verschuiving van middelen voor plattelandsontwikkeling naar crisisbetalingenLees meer
 
 
Evaluatie en bijsturing van de brede weersverzekering Lees meer