Akkerbouw
Algemeen
Dieren
Economie
Markten
Mechanisatie
Milieu
Politiek
Tuinbouw
Veehouderij
Voeding
Inloggen
 
 
 
Klik hier om u te registreren en te abonneren
(72,60 euro per jaar)
 
Wachtwoord vergeten
Volgend artikelVolgend Artikel

 13 apr 2017 15:25 

EU melkreductie 20% lager


Het vrijwillige melkreductie programma van de Europese Unie heeft 20 procent minder volumereductie opgeleverd dan gepland. Nederland leverde 34 procent minder in dan vooraf geschat. Dat blijkt uit cijfers van de EU.

In totaal is 806.960 miljoen liter melk minder melk geproduceerd, waarvoor de Europese Unie een bedrag van 14 cent per liter betaalt. Vooraf was ruim een miljard begroot.

In totaal maakten meer dan 48.000 melkveehouders in de EU-28 gebruik van de tijdelijke Europese maatregel om de melkproductie vrijwillig te doen dalen. In Nederland om precies te zijn 3279 melkveehouderijen. Duitsland leverde veruit de meeste liters in, meer dan een kwart miljard. Gevolgd door Frankrijk (ruim 150 miljoen liter), het Verenigd Koninkrijk (90 miljoen liter) en Ierland (60 miljoen liter). Ierland leverde relatief het meeste in.

Door het melkreductie programma werd tijdens het laatste kwartaal van 2016 en in januari 2017 in totaal bijna 861.000 ton minder melk geproduceerd, wat het herstel van de zuivelmarkt ten goede is gekomen, aldus de EU. De melkprijs steeg in de periode dat het programma in werking was gemiddeld in de Europese Unie met 31 procent.

Het European Milk Board (EMB) prijst zich gelukkig met de brede steun voor het melkreductie programma in de hele Europese Unie, inclusief Nederland. ‘Veehouders zijn zeker bereid om vraag en aabod beter af stemmen ook al zijn er regeringen van individuele lidstaten die dat moeilijk kunnen geloven, aldus Sieta van Keimpema, vice voorzitter van de EMB.



  Nieuwsflash
 
Droogte 2025: voedingsbedrijven en landbouwers slaan handen in elkaar Lees meer
 
 
“AI is geen sciencefiction meer op het veld” Lees meer
 
 
Aanstelling van een Vlaamse klimaatarts Lees meer
 
 
Impact van het verlies van handelsvoordelen voor Oekraïne op export eieren naar de EULees meer
 
 
Belemmeren van Vlaamse landbouwexport naar Frankrijk door administratieve barrièresLees meer
 
 
Normen, ondersteuning en praktijkervaringen met vrijloopkraamhokken voor zeugenLees meer
 
 
Bessenteelt in Vlaanderen Lees meer
 
 
Nieuwe rassen Engels raaigras en rietzwenkgras op de Belgische rassenlijsten Lees meer
 
 
31 mei 2025 uiterste wijzigingsdatum voor de verzamelaanvraagLees meer
 
 
Over de drempels voor de landbouwer in de community-supported agriculturecoöperatiesLees meer
 
 
De federale beleidsplannen voor landbouw Lees meer
 
 
Over het verlies aan landbouwareaal ten gevolge van het nieuwe MestactieplanLees meer
 
 
De toekomst van de appelteelt in Vlaanderen Lees meer
 
 
Droogte voorjaar 2025: tijdelijk onttrekkingsverbod onbevaarbare waterlopen vanaf 9/5/2025Lees meer