Akkerbouw
Algemeen
Dieren
Economie
Markten
Mechanisatie
Milieu
Politiek
Tuinbouw
Veehouderij
Voeding
Inloggen
 
 
 
Klik hier om u te registreren en te abonneren
(72,60 euro per jaar)
 
Wachtwoord vergeten
Volgend artikelVolgend Artikel

 13 apr 2017 05:49 

Meer fruit en groente verkocht door harddiscounters


Harddiscounters Aldi en Lidl verkopen steeds meer verse groenten en fruit. Hun marktaandeel steeg in 2016 met 0,6 procent tot 19,8 procent, waarmee ze het tweede belangrijkste distributiekanaal zijn voor verse voeding, na de klassieke supermarkten en hypermarkten. Dat blijkt uit cijfers van onderzoeksbureau GfK voor het VLAM.
Het Laatste Nieuws en retailmagazine Gondola

Grote verliezers blijven de speciaalzaken die hun marktaandeel jaar na jaar zien slinken.

Het marktaandeel van harddiscounters voor groenten en fruit blijft stijgen. Vorig jaar steeg dat aandeel met 0,6 procent tot 19,8 procent. Niettemin kocht de Belg vorig jaar minder groenten en fruit. Aan verse producten, waaronder groenten, fruit, vlees, vis en brood, werd 0,8 procent meer uitgegeven, maar die stijging betekent niet dat er meer verse producten werden gekocht. Wel integendeel, want de voedingsinflatie bedroeg ongeveer 2 procent.

Voor hun groenten en fruit trekken de Belgen nog steeds het liefst naar de supermarkten, zoals Delhaize, Carrefour of Colruyt, en de hypermarkten. Die zijn samen goed voor 46 procent marktaandeel in verse producten. Het zijn vooral harddiscounters Lidl en Aldi die het sterkst groeien. Zij winnen al sinds 2011 jaar na jaar terrein en hebben intussen 19,8 procent van de markt in handen, zo blijkt uit GfK-cijfers. Grootste verliezers zijn de speciaalzaken, zoals de bakkers en slagers om de hoek. Zij incasseerden de laatste acht jaar een klap van 14,9 procent tot 10 procent.

Het een en het ander heeft te maken met ons jachtige levensritme en het dalend aantal winkelbezoeken. Zo gingen de Belgische gezinnen vorig jaar gemiddeld zo'n 146 keer per jaar naar de winkel om groeten en fruit in te slaan. Dat is opnieuw twee keer minder dan in 2015 en zelfs 39 keer minder dan in 2008. De klassieke, wekelijkse markten houden wél stand (2,5%), wat te verklaren valt door het brede aanbod en de beleving als grote troef.



  Nieuwsflash
 
Hoe u optimaal voorbereiden op een GLB-controle? Lees meer
 
 
Afrikaanse varkenspest opgedoken in Duitsland op 200 km van de landsgrens Lees meer
 
 
Lydia Peeters (Open Vld) wil hoogstamboomgaarden redden Lees meer
 
 
Foire de Libramont 2025: Platform One Health neemt je mee “van het land tot op je bord” Lees meer
 
 
West-Vlaanderen investeert in innovatieve stikstofoplossingen Lees meer
 
 
Waterweerbaarheid en waterveiligheidLees meer
 
 
Plaatsen van wolfwerende omheiningen Lees meer
 
 
Uitrol van emissiereducerende technieken in de veehouderij Lees meer
 
 
Bleu Deal en waterbeleidLees meer
 
 
Nieuwe Europese weersatelliet gelanceerd FLees meer
 
 
Hittegolf juli 2025: conceptnota voor nieuwe regelgeving Brede WeersverzekeringLees meer
 
 
Ana­ly­se re­cent­ste perceelsaangifteLees meer
 
 
Droog­te­over­leg: oppomp­ver­bod op alle onbe­vaar­ba­re waterlopen Lees meer
 
 
Fedagrim maakt zich op voor AGRIBEX 2025 Lees meer
 
 
België een van de droogste regio's van Europa begin juniLees meer
 
 
Opmaak overstromingsgevaarkaarten en overstromingsrisicokaarten - Draaiboek Lees meer
 
 
Verplicht gewasbeschermingsmiddelenregister - Overleg Lees meer
 
 
Draaiboek 'Coördinatie bij waterschaarste en droogte' Lees meer
 
 
Vlaanderen is goed voor ongeveer 7% van de Europese in- en uitvoer van agrarische producten Lees meer
 
 
Over PFAS regels en normenLees meer
 
 
Adviesverlening in het kader van het vergunningenbeleid Lees meer
 
 
Kritiek op het beleid van de Vlaamse RegeringLees meer
 
 
15 landen bouwen samen de gemeenschappelijk Europese landbouw- dataspace Lees meer
 
 
Landbouwers zijn volop bezig met het verduurzamen van de landbouwpraktijken Lees meer
 
 
Aardappelverbruik in Belgiën in 2024Lees meer
 
 
Hendrik Vandamme wordt nieuwe voorzitter van CBBLees meer