Akkerbouw
Algemeen
Dieren
Economie
Markten
Mechanisatie
Milieu
Politiek
Tuinbouw
Veehouderij
Voeding
Inloggen
 
 
 
Klik hier om u te registreren en te abonneren
(72,60 euro per jaar)
 
Wachtwoord vergeten
Volgend artikelVolgend Artikel

 21 mrt 2025 09:27 

3 grote spaarbekkens aanleggen voor periodes van droogte


De provincie West-Vlaanderen onderzoekt de mogelijkheid om spaarbekkens aan te leggen om voorbereid te zijn op periodes van droogte. Het zou de bedoeling zijn om bij hevige regenval overtollig water op te sparen en te hergebruiken tijdens droge periodes.

De provincie wil water uit waterlopen opslaan in een afgebakend gebied tussen Ieper, Poperinge en Heuvelland. Zo wil ze beter voorbereid zijn op periodes van droogte die afwisselen met periodes van hevige regenval en wateroverlast. Daarrond liet de provincie een studie uitvoeren.

De studie onderzocht hoe spaarbekkens gevuld kunnen worden tussen oktober en februari met overtollig water dat anders naar zee zou stromen. Door dat water te hergebruiken, moet de druk op waterlopen tijdens droge periodes verminderen. Zo kunnen oppompverboden vermeden worden.

“West-Vlaanderen zal door veranderende neerslagpatronen en de eigenheid van ons bodem- en watersysteem zwaar getroffen worden door droogte”, zegt gedeputeerde Bart Naeyaert (CD&V). “Na twee natte jaren lijkt dat ver weg, maar in 2022 zagen we hoe snel de situatie kan omslaan: na de overstromingen in het najaar van 2021 volgden enkele maanden later de eerste oppompverboden.”

De komende periode wordt voort onderzoek gedaan naar haalbaarheid en de maatschappelijke kosten.



  Nieuwsflash
 
Agrometeorologische Berichten 1/9/2025Lees meer
 
 
Sterk gedaalde debieten en laag grondwaterpeil Lees meer
 
 
Goede start van de Belgische suikerbietencampagne, maar sector onder druk Lees meer
 
 
Graanvergaderingen najaar 2025 Lees meer