Akkerbouw
Algemeen
Dieren
Economie
Markten
Mechanisatie
Milieu
Politiek
Tuinbouw
Veehouderij
Voeding
Inloggen
 
 
 
Klik hier om u te registreren en te abonneren
(72,60 euro per jaar)
 
Wachtwoord vergeten
Volgend artikelVolgend Artikel

 05 jan 2025 10:23 

Stikstofakkoord: tegen de zomer nieuwe lijst met ‘rode bedrijven’


Uiterlijk in augustus zal er een nieuwe lijst met piekbelasters zijn. Dat zegt Vlaams minister van Landbouw Jo Brouns (CD&V). In het stikstofakkoord werd vastgelegd dat er een herziening zou komen van de lijst met zogenaamde rode bedrijven.

Eind 2023 bereikte de toenmalige Vlaamse regering een akkoord over een nieuw stikstofbeleid. In een eerdere afspraak was vastgelegd dat een reeks van piekbelasters onder de landbouwers in 2030 verplicht de deuren moesten sluiten, maar die maatregel verdween in het definitieve akkoord. Bedrijven krijgen de mogelijkheid om hun activiteiten toch voort te zetten, als ze hun uitstoot voldoende kunnen reduceren.

Er zou ook een nieuwe lijst van piekbelasters komen, met een fijnere berekening van de impactscore, onder meer op basis van emissiepunten en de gebruikte ammoniakemissiereducerende maatregelen.

In antwoord op een schriftelijke vraag van Andy Pieters (N-VA) zegt Brouns nu dat de lijst er uiterlijk op 23 augustus zal zijn. Daarna kunnen de landbouwers nog beroep aantekenen.

“De minister kondigt aan dat hij niet zinnens is om die termijn uit te putten en stelt dat de nieuwe lijst ook sneller klaar kan zijn”, zegt Andy Pieters. “Een goede zaak. Hoe sneller er duidelijkheid is, hoe beter voor iedereen.”

 


  Nieuwsflash
 
Hittegolf juli 2025: conceptnota voor nieuwe regelgeving Brede WeersverzekeringLees meer
 
 
Ana­ly­se re­cent­ste perceelsaangifteLees meer
 
 
Droog­te­over­leg: oppomp­ver­bod op alle onbe­vaar­ba­re waterlopen Lees meer
 
 
Fedagrim maakt zich op voor AGRIBEX 2025 Lees meer
 
 
België een van de droogste regio's van Europa begin juniLees meer
 
 
Opmaak overstromingsgevaarkaarten en overstromingsrisicokaarten - Draaiboek Lees meer
 
 
Verplicht gewasbeschermingsmiddelenregister - Overleg Lees meer
 
 
Draaiboek 'Coördinatie bij waterschaarste en droogte' Lees meer
 
 
Vlaanderen is goed voor ongeveer 7% van de Europese in- en uitvoer van agrarische producten Lees meer
 
 
Over PFAS regels en normenLees meer
 
 
Adviesverlening in het kader van het vergunningenbeleid Lees meer
 
 
Kritiek op het beleid van de Vlaamse RegeringLees meer
 
 
15 landen bouwen samen de gemeenschappelijk Europese landbouw- dataspace Lees meer
 
 
Landbouwers zijn volop bezig met het verduurzamen van de landbouwpraktijken Lees meer
 
 
Aardappelverbruik in Belgiën in 2024Lees meer
 
 
Hendrik Vandamme wordt nieuwe voorzitter van CBBLees meer