Akkerbouw
Algemeen
Dieren
Economie
Markten
Mechanisatie
Milieu
Politiek
Tuinbouw
Veehouderij
Voeding
Inloggen
 
 
 
Klik hier om u te registreren en te abonneren
(72,60 euro per jaar)
 
Wachtwoord vergeten
Volgend artikelVolgend Artikel

 24 aug 2023 18:43 

Perenoogst België beloftevol


De oogstramingen voorgesteld op Prognosfruit geven aan dat er minder appelen en peren zullen geoogst worden in Europa. In België worden meer peren verwacht.

Jaarlijks komt het departement Landbouw en Visserij van de Vlaamse overheid samen met het verbond van Belgische Tuinbouwveilingen (VBT), producentenorganisaties en BB om een oogstraming te maken van het Belgische hardfruit. Deze ramingen werden voorgesteld op het internationale congres Prognosfruit, dat dit jaar in Trento (Italië) plaatsvond met 390 deelnemers uit 26 landen, waarvan 9 van buiten de EU.
De eerste oogstramingen voor het seizoen 2023-2024 geven aan dat we in Europa een lage appeloogst van 11,7 miljoen ton mogen verwachten (-3,27%). Op Europees vlak verwacht men een extreem lage perenoogst van 1,7 miljoen ton of -13% tegenover 2022.

Dit jaar zullen de Belgische fruittelers 203 miljoen kg appelen produceren (-14,9%). De lagere opbrengsten voor appelen in België zijn vooral toe te schrijven aan een verdere afbouw van het areaal, gecombineerd met een lagere productie. Sinds het seizoen 2018/2019 daalde het areaal appelen met 1.089 ha, tot 4.896 ha. Het zijn vooral Jonagold (-620 ha) en Jonagored (-569 ha) die verdwenen zijn. Het komende seizoen zal het Belgische appelareaal voor het eerst voor minder dan de helft uit Jonagold en Jonagored bestaan.
Anderzijds is er een sterke stijging (+40%) van andere, niet traditionele, appelrassen. We kunnen dus duidelijk spreken van een trendbreuk in de appelteelt .

Er zullen dit jaar in België 412 miljoen kg peren geproduceerd worden in ons land (+19%). Het areaal peren steeg dit jaar verder naar 10.630 ha (+65 ha).
Ook in de perenteelt zien we dat er sterk ingezet wordt op innovatie en diversificatie van het aanbod met een reeks van nieuwe perenvariëteiten. België is uitgegroeid tot het belangrijkste peren producerende land in de EU.

 


  Nieuwsflash
 
Stijgende debieten en minder lage grondwaterstanden na normale neerslagmaand juliLees meer
 
 
Productie van winter/zomertarwe 2024Lees meer
 
 
Nieuwe B3W-website gidst landbouwers naar duurzame bemestings- en teeltpraktijkenLees meer
 
 
Belang van Staalnames in de Mestverwerking Lees meer
 
 
Dashboard van de landbouw: een uitgebreid digitaal formaat Lees meer