Akkerbouw
Algemeen
Dieren
Economie
Markten
Mechanisatie
Milieu
Politiek
Tuinbouw
Veehouderij
Voeding
Inloggen
 
 
 
Klik hier om u te registreren en te abonneren
(72,60 euro per jaar)
 
Wachtwoord vergeten
Volgend artikelVolgend Artikel

 07 feb 2023 11:18 

EU verstrengt maximumgehalte residu neonics in levensmiddelen


De EC heeft nieuwe standaarden aangenomen voor de aanwezigheid van de residuen van twee neonicotinoïden in levensmiddelen. Deze nieuwe regels zullen gelden voor alle levensmiddelen en diervoeder in Europa, ook als die vanuit derde landen worden geïmporteerd.

"De nieuwe regels zullen het maximumresidugehalte van twee neonicotinoïden, clothianidine en thiamethoxamn, terugbrengen tot het laagste niveau dat met moderne technologie kan gemeten worden", zegt de Commissie in een mededeling. De nieuwe standaarden zullen ook gelden voor alle geïmporteerde levensmiddelen en voeder. Om importeurs de tijd te geven om zich aan te passen, gelden de standaarden voor import pas vanaf 2026.

De nieuwe regels zullen weinig impact hebben voor de Belgische landbouwers. In de Europese Unie is het gebruik van drie neonicotinoïden in open veld al sinds 2018 verboden.  Neonicotinoïden kunnen ingezet worden om onder andere suikerbieten te beschermen tegen geelzucht. Tot 2020 stond België bietentelers toe om deze per uitzondering te gebruiken om hun oogst te beschermen. Vorige maand verklaarde het Europees Hof van Justitie dat zo’n uitzonderingen die België en nog een tiental lidstaten hadden toegestaan, onwettig.

De gewasbeschermingsmiddelen worden als oorzaak gezien van de achteruitgang van de bijenpopulatie. Volgens onderzoek tasten neonics het oriëntatievermogen en sperma van bijen en hommels aan.

UE

 


  Nieuwsflash
 
Ana­ly­se re­cent­ste perceelsaangifteLees meer
 
 
Droog­te­over­leg: oppomp­ver­bod op alle onbe­vaar­ba­re waterlopen Lees meer
 
 
Fedagrim maakt zich op voor AGRIBEX 2025 Lees meer
 
 
België een van de droogste regio's van Europa begin juniLees meer
 
 
Opmaak overstromingsgevaarkaarten en overstromingsrisicokaarten - Draaiboek Lees meer
 
 
Verplicht gewasbeschermingsmiddelenregister - Overleg Lees meer
 
 
Draaiboek 'Coördinatie bij waterschaarste en droogte' Lees meer
 
 
Vlaanderen is goed voor ongeveer 7% van de Europese in- en uitvoer van agrarische producten Lees meer
 
 
Over PFAS regels en normenLees meer
 
 
Adviesverlening in het kader van het vergunningenbeleid Lees meer
 
 
Kritiek op het beleid van de Vlaamse RegeringLees meer
 
 
15 landen bouwen samen de gemeenschappelijk Europese landbouw- dataspace Lees meer
 
 
Landbouwers zijn volop bezig met het verduurzamen van de landbouwpraktijken Lees meer
 
 
Aardappelverbruik in Belgiën in 2024Lees meer
 
 
Hendrik Vandamme wordt nieuwe voorzitter van CBBLees meer
 
 
Voorzichtig herstel ondernemersvertrouwen, vertrouwen in de economie op een historisch dieptepuntLees meer