Akkerbouw
Algemeen
Dieren
Economie
Markten
Mechanisatie
Milieu
Politiek
Tuinbouw
Veehouderij
Voeding
Inloggen
 
 
 
Klik hier om u te registreren en te abonneren
(72,60 euro per jaar)
 
Wachtwoord vergeten

 13 mei 2022 10:07 

Landbouwers en uitbaters kijken hun volmachten voor het Mestbankloket best nog deze maand na


Om de digitale dienstverlening te verbeteren vereenvoudigt de Mestbank op 1 juni 2022 het volmachtensysteem op het Mestbankloket.

In het huidige volmachtensysteem kun je rechten toekennen voor 8 specifieke rubrieken van het Mestbankloket. In het nieuwe systeem krijgt een volmachthouder toegang tot alle rubrieken of tot geen enkele, als raadpleger of beheerder. Het nieuwe systeem gaat op 1 juni in voege. Vanaf dan hebben alleen de volmachthouders met rechten voor alle rubrieken nog toegang tot het Mestbankloket.

Landbouwers en uitbaters controleren daarom het best voor 31 mei of de rechten voor hun volmachthouders correct zijn ingesteld op het Mestbankloket. Op 1 juni zullen de volmachthouders van ruim 9.000 landbouwers en uitbaters hun volmacht verliezen, als de betrokken landbouwers en uitbaters nu geen actie ondernemen. Zij zullen dan geen toegang meer hebben tot het dossier, totdat de landbouwers en uitbaters de volmachten opnieuw instellen.

De landbouwers en uitbaters kunnen op elk moment de volmachten instellen, dus ook na 1 juni nog. Dat doen ze via de rubriek ‘beheren volmachten’ op het Mestbankloket. Vanaf 1 juni moeten ze daarvoor de rubriek ‘volmachten’ selecteren. In de instructie volmachtenbeheer legt de VLM stap voor stap uit hoe een volmacht kan worden ingesteld.

De VLM informeerde de betrokken landbouwers en hun volmachthouders eind vorig jaar hierover via e-mail of brief.

Samengevat: zorg ervoor dat op 31 mei 2022 uw volmachten correct staan

  • De volmachthouders die op 1 juni alle 8 bestaande rechten hebben, krijgen automatisch de beheren- en raadplegen-volmacht.
  • De volmachthouders die op 1 juni niet alle 8 bestaande rechten hebben, krijgen geen enkele volmacht.
  • Als u aan volmachthouders alleen raadpleegrechten wilt geven, moet u ervoor zorgen dat niet alle 8 bestaande rechten aangevinkt zijn én moet u ‘alle rubrieken raadplegen vanaf 01.06.2022’ aanvinken.

Wie hierover vragen heeft kan contact opnemen met de Mestbank in de regio:

 


  Nieuwsflash
 
Droogte 2025: voedingsbedrijven en landbouwers slaan handen in elkaar Lees meer
 
 
“AI is geen sciencefiction meer op het veld” Lees meer
 
 
Aanstelling van een Vlaamse klimaatarts Lees meer
 
 
Impact van het verlies van handelsvoordelen voor Oekraïne op export eieren naar de EULees meer
 
 
Belemmeren van Vlaamse landbouwexport naar Frankrijk door administratieve barrièresLees meer
 
 
Normen, ondersteuning en praktijkervaringen met vrijloopkraamhokken voor zeugenLees meer
 
 
Bessenteelt in Vlaanderen Lees meer
 
 
Nieuwe rassen Engels raaigras en rietzwenkgras op de Belgische rassenlijsten Lees meer
 
 
31 mei 2025 uiterste wijzigingsdatum voor de verzamelaanvraagLees meer
 
 
Over de drempels voor de landbouwer in de community-supported agriculturecoöperatiesLees meer
 
 
De federale beleidsplannen voor landbouw Lees meer
 
 
Over het verlies aan landbouwareaal ten gevolge van het nieuwe MestactieplanLees meer
 
 
De toekomst van de appelteelt in Vlaanderen Lees meer
 
 
Droogte voorjaar 2025: tijdelijk onttrekkingsverbod onbevaarbare waterlopen vanaf 9/5/2025Lees meer