Akkerbouw
Algemeen
Dieren
Economie
Markten
Mechanisatie
Milieu
Politiek
Tuinbouw
Veehouderij
Voeding
Inloggen
 
 
 
Klik hier om u te registreren en te abonneren
(72,60 euro per jaar)
 
Wachtwoord vergeten
Volgend artikelVolgend Artikel

 28 aug 2020 12:16 

Blauwtong (BTV8): toename van klinische gevallen in Frankrijk


In de afgelopen weken is in Frankrijk een toenemend aantal dieren besmet met het blauwtongvirus serotype 8 (BTV8) gemeld en dit voornamelijk in het uiterste Zuidwesten van het land. Een toename van de virale circulatie komt dit seizoen vaak voor, maar gaat momenteel gepaard met duidelijke en ernstige klinische symptomen zoals abortus bij rundvee tot sterfte bij schapen. De geïnfecteerde dieren vertonen een hoge virale belasting.

Gezien de aanwezigheid van BTV8 op het Belgisch grondgebied ontbreken er specifieke maatregelen met betrekking tot BTV8 voor het handelsverkeer tussen België en Frankrijk. FAVV roept op om waakzaam te blijven. Vaccinatie van gevoelige dieren (runderen en schapen) tegen BTV8 blijft sterk aanbevolen. Er is voldoende vaccin beschikbaar. Ter herinnering, de vaccins zijn verkrijgbaar via het klassieke distributiecircuit van diergeneesmiddelen.

Registratie van de vaccinaties in Sanitel is verplicht. (zie de vaccinatie handleiding: http://www.favv-afsca.fgov.be/dierengezondheid/bluetongue/_documents/2019-03-29_referentiedocument-vaccinatie-blauwtong-2019-20190329_nl.pdf ).

Aangezien Frankrijk al een beperkingsgebied is voor de serotypen 4 en 8 van het blauwtongvirus, is er geen verandering in de voorwaarden voor de handel met Frankrijk.



  Nieuwsflash
 
Impact van het verlies van handelsvoordelen voor Oekraïne op export eieren naar de EULees meer
 
 
Belemmeren van Vlaamse landbouwexport naar Frankrijk door administratieve barrièresLees meer
 
 
Normen, ondersteuning en praktijkervaringen met vrijloopkraamhokken voor zeugenLees meer
 
 
Bessenteelt in Vlaanderen Lees meer
 
 
Nieuwe rassen Engels raaigras en rietzwenkgras op de Belgische rassenlijsten Lees meer
 
 
31 mei 2025 uiterste wijzigingsdatum voor de verzamelaanvraagLees meer
 
 
Over de drempels voor de landbouwer in de community-supported agriculturecoöperatiesLees meer
 
 
De federale beleidsplannen voor landbouw Lees meer
 
 
Over het verlies aan landbouwareaal ten gevolge van het nieuwe MestactieplanLees meer
 
 
De toekomst van de appelteelt in Vlaanderen Lees meer
 
 
Droogte voorjaar 2025: tijdelijk onttrekkingsverbod onbevaarbare waterlopen vanaf 9/5/2025Lees meer