Akkerbouw
Algemeen
Dieren
Economie
Markten
Mechanisatie
Milieu
Politiek
Tuinbouw
Veehouderij
Voeding
Inloggen
 
 
 
Klik hier om u te registreren en te abonneren
(72,60 euro per jaar)
 
Wachtwoord vergeten
Volgend artikelVolgend Artikel

 20 jun 2020 13:44 

Corona compensatiebedrag voor landbouw


Er komt een compensatiebedrag voor landbouwers en kleine agrobedrijven. Het Europees Parlement zette het licht op groen. Dat is ons meegedeeld door Hilde Vautmans, Europees Parlementslid voor Open VLD. (PH)

Gisteren besliste het Europees Parlement om via het Europees fonds voor plattelandsontwikkeling een eenmalig bedrag te betalen aan landbouwers en kleine agrovoedingsbedrijven. Het maximum compensatiebedrag voor kmo’s is vastgesteld op €50.000. Voor landbouwers is dit maar liefst €7.000. Een pak meer dus dan de €5.000 die de Commissie voorstelde! Ook willen we de totale steun per lidstaat optrekken.

Deze maatregelen moeten de landbouwers uit de meest getroffen sectoren wat meer ademruimte geven. Het is nu aan onze Vlaamse landbouwminister om zo snel mogelijk over te gaan tot toepassing ervan.



  Nieuwsflash
 
Voorstel resolutie ivm versterken van het welbevinden van de Vlaamse landbouwersLees meer
 
 
Belgapomnotering 2025-2026 voor Fontane en Challenger Lees meer
 
 
Resultaten rassenonderzoek wintertarwe 2025 Lees meer
 
 
PDT conseils pour préserver la qualité durant la récolte et la mise en stockage Lees meer
 
 
Belgische overheid onderzoekt misbruik aardappelcontracten Lees meer
 
 
Graanvergaderingen najaar 2025 Lees meer