Akkerbouw
Algemeen
Dieren
Economie
Markten
Mechanisatie
Milieu
Politiek
Tuinbouw
Veehouderij
Voeding
Inloggen
 
 
 
Klik hier om u te registreren en te abonneren
(72,60 euro per jaar)
 
Wachtwoord vergeten
Volgend artikelVolgend Artikel

 21 okt 2019 11:04 

40 % VLIF-steun voor windturbines en voor bovengemiddelde klimaatinvesteringen


Het Vlaams Landbouwinvesteringsfonds (VLIF) heeft de lijst van investeringscodes aangepast. Deze maatregel moet land- en tuinbouwers aanmoedigen extra te investeren in technologieën die bijdragen aan de klimaatdoelstellingen.

Vlaams minister van Landbouw Hilde Crevits: “Sinds 1 oktober 2019 kunnen land- en tuinbouwers aanspraak maken op een VLIF-steun van 40% voor investeringen in nieuwe technologie die sterk bijdraagt aan de klimaatuitdaging. Het gaat concreet om zaken zoals warmtepompen, kleine en middelgrote windturbines, aanpassingen aan bestaande stallen bij het plaatsen van een pocketvergister, enz. Investeren in technologie en innovatie op onze land- en tuinbouwbedrijven is één van de hefbomen om de uitdagingen van de sector samen aan te pakken.”
De verhoogde steun is afkomstig uit het Vlaams klimaatfonds. Het gaat om investeringen die op basis van de scores volgens de selectiecriteria een bovengemiddelde bijdrage leveren aan de verbetering van het klimaat door een aantoonbare CO2-reductie. 

Voorbeelden hiervan zijn warmtepompen, warmterecuperatiesystemen en warmtewisselaars in bestaande inrichtingen. Verder komen enkele energiebesparende maatregelen in bestaande serres en investeringen in het gebruik van alternatieve energiebronnen (aanwenden van externe energienetwerken bv. restwarmte, koude/warmte-opslagsystemen (KWO)) in aanmerking. Ook de noodzakelijke aanpassingen aan bestaande stallen bij het plaatsten van een pocketvergister vallen hieronder. 

Uiteraard blijven de al bestaande maatregelen voor emissiereducerende investeringen en voor o.a. het hergebruik van water en regenwateropvang gelden. 



  Nieuwsflash
 
Agrometeorologische Berichten 1/9/2025Lees meer
 
 
Sterk gedaalde debieten en laag grondwaterpeil Lees meer
 
 
Goede start van de Belgische suikerbietencampagne, maar sector onder druk Lees meer
 
 
Graanvergaderingen najaar 2025 Lees meer