Akkerbouw
Algemeen
Dieren
Economie
Markten
Mechanisatie
Milieu
Politiek
Tuinbouw
Veehouderij
Voeding
Inloggen
 
 
 
Klik hier om u te registreren en te abonneren
(72,60 euro per jaar)
 
Wachtwoord vergeten
Volgend artikelVolgend Artikel

 10 sep 2019 21:44 

Weerbulletin en gewasopbrengstgevolgen droogte zomer 2019


De voorbije zomer kregen we af te rekenen met maar liefst drie hittegolven. Daarenboven was het erg droog. Vanaf juli werden de gevolgen voor de gewasgroei duidelijk zichtbaar. Door de aanhoudende droogte en de hitte stopten heel wat gewassen met groeien of gingen ze versneld over tot afrijping. Dankzij de regens van eind juli en midden augustus kon de groei gelukkig hernemen. Vaak herstelden de gewassen, maar soms was de opgelopen schade onherroepelijk. Globaal gezien ligt de voorspelde opbrengst van de aardappelen (Bintje) iets onder het gemiddelde van de voorbije vijf jaren.
De geschatte maïsopbrengst schommelt rond het gemiddelde. Voor suikerbieten zijn de verwachtingen gunstiger en komen de voorspelde opbrengsten boven het gemiddelde uit.
Door de uitzonderlijke weersomstandigheden zien we echter grote verschillen in opbrengst tussen regio’s onderling of zelfs binnen een zelfde regio.

Bestanden beschikbaar voor download:
Bulletin 01/09 (1152.6 Kb)


  Nieuwsflash
 
Resultaten rassenonderzoek wintertarwe 2025 Lees meer
 
 
PDT conseils pour préserver la qualité durant la récolte et la mise en stockage Lees meer
 
 
Belgische overheid onderzoekt misbruik aardappelcontracten Lees meer
 
 
Agrometeorologische Berichten 1/9/2025Lees meer
 
 
Goede start van de Belgische suikerbietencampagne, maar sector onder druk Lees meer
 
 
Graanvergaderingen najaar 2025 Lees meer