Akkerbouw
Algemeen
Dieren
Economie
Markten
Mechanisatie
Milieu
Politiek
Tuinbouw
Veehouderij
Voeding
Inloggen
 
 
 
Klik hier om u te registreren en te abonneren
(72,60 euro per jaar)
 
Wachtwoord vergeten
Volgend artikelVolgend Artikel

 07 jun 2019 15:40 

Droge zomers maken mensen bewust van belang water


De waterreserves van De Watergroep, het grootste drinkwaterbedrijf van Vlaanderen, zijn voldoende groot om een eventuele nieuwe hete zomer op te vangen. Dat zegt Hans Goossens, directeur-generaal van De Watergroep. “We staan er beter voor dan vorig jaar”.

De Watergroep zegt klaar te staan om een mogelijke nieuwe snikhete zomer op te vangen. De spaarbekkens van het waterbedrijf zijn dit jaar beter gevuld dan in 2018. Toen waren er werken aan het grootste bekken, in het Oost-Vlaamse Kluizen, wat zorgde dat de bekkens niet volledig vol waren. “De spaarbekkens zijn goed gevuld, beter dan vorige zomer”, aldus Goossens.
 
Het peil van het grondwater staat wel nog niet op het normale niveau, maar daar maakt De Watergroep zich niet meteen zorgen over.
 
Zowel de zomer van 2017 als de zomer van 2018 waren extreem droog. Toch was er ook een positieve zijde. “De droge zomers hebben ervoor gezorgd dat mensen zich veel meer bewust zijn van het belang van water”, aldus de topman van het drinkwaterbedrijf.



  Nieuwsflash
 
Ana­ly­se re­cent­ste perceelsaangifteLees meer
 
 
Droog­te­over­leg: oppomp­ver­bod op alle onbe­vaar­ba­re waterlopen Lees meer
 
 
Fedagrim maakt zich op voor AGRIBEX 2025 Lees meer
 
 
België een van de droogste regio's van Europa begin juniLees meer
 
 
Opmaak overstromingsgevaarkaarten en overstromingsrisicokaarten - Draaiboek Lees meer
 
 
Verplicht gewasbeschermingsmiddelenregister - Overleg Lees meer
 
 
Draaiboek 'Coördinatie bij waterschaarste en droogte' Lees meer
 
 
Vlaanderen is goed voor ongeveer 7% van de Europese in- en uitvoer van agrarische producten Lees meer
 
 
Over PFAS regels en normenLees meer
 
 
Adviesverlening in het kader van het vergunningenbeleid Lees meer
 
 
Kritiek op het beleid van de Vlaamse RegeringLees meer
 
 
15 landen bouwen samen de gemeenschappelijk Europese landbouw- dataspace Lees meer
 
 
Landbouwers zijn volop bezig met het verduurzamen van de landbouwpraktijken Lees meer
 
 
Aardappelverbruik in Belgiën in 2024Lees meer
 
 
Hendrik Vandamme wordt nieuwe voorzitter van CBBLees meer
 
 
Voorzichtig herstel ondernemersvertrouwen, vertrouwen in de economie op een historisch dieptepuntLees meer