Akkerbouw
Algemeen
Dieren
Economie
Markten
Mechanisatie
Milieu
Politiek
Tuinbouw
Veehouderij
Voeding
Inloggen
 
 
 
Klik hier om u te registreren en te abonneren
(72,60 euro per jaar)
 
Wachtwoord vergeten
Volgend artikelVolgend Artikel

 14 nov 2018 17:01 

Recall van eieren met de code 0BE3133 na vaststelling van PCB's


In het kader van zijn autocontrole heeft een bio-leghennenbedrijf een routine monstername uitgevoerd bij de gelegde eieren. De resultaten van de analyses van 12/11/2018 tonen een overschrijding van de norm aan voor PCB’s (polychloorbifenyl).

Het desbetreffende lot eieren heeft de code 0BE3133 en werden in verschillende detailhandels in België verdeeld. Consumenten die eieren van dit lot hebben wordt gevraagd om deze niet te verbruiken en ze terug te brengen naar de winkel. Het FAVV heeft verzocht de eieren van de markt te halen en ze terug te roepen van bij het bedrijf, waar ze op 13/11/2018 geblokkeerd werden.
 
Na de vaststelling van de contaminatie in het legkippenbedrijf op maandag 12 november 2018 heeft het FAVV de eieren onmiddellijk geblokkeerd en is er een onderzoek gestart in het bedrijf om de oorzaak van de besmetting te achterhalen. Op dit moment zijn de eieren van dit bedrijf niet alleen in het bedrijf zelf maar ook bij de afnemers geblokkeerd. Ook de winkels zijn ingelicht en zijn een uit de handel name van deze eieren gestart.
 
PCB’s zijn persistente organische polluenten die in het milieu aanwezig zijn en schadelijk zijn voor de mens. Het FAVV houdt het risico op besmetting met PCB’s in de voedselketen scherp in de gaten. Elk jaar neemt het Agentschap stalen van voedingswaren en dierenvoeder. In 2017 heeft het Agentschap tot nu toe 1519 stalen genomen, waar 99,5% conform waren.
 
Naar aanleiding van het vaststellen van deze besmetting en met het oog op de bescherming van de consument vraagt het voedselagentschap om na te gaan of zij eieren hebben waarop de code 0BE3133 gedrukt staat en vraagt hen deze eieren niet te consumeren.
 
Deze eieren werden in verschillende detailhandels in België verhandeld.



  Nieuwsflash
 
Impact van het verlies van handelsvoordelen voor Oekraďne op export eieren naar de EULees meer
 
 
Belemmeren van Vlaamse landbouwexport naar Frankrijk door administratieve barričresLees meer
 
 
Normen, ondersteuning en praktijkervaringen met vrijloopkraamhokken voor zeugenLees meer
 
 
Bessenteelt in Vlaanderen Lees meer
 
 
Nieuwe rassen Engels raaigras en rietzwenkgras op de Belgische rassenlijsten Lees meer
 
 
31 mei 2025 uiterste wijzigingsdatum voor de verzamelaanvraagLees meer
 
 
Over de drempels voor de landbouwer in de community-supported agriculturecoöperatiesLees meer
 
 
De federale beleidsplannen voor landbouw Lees meer
 
 
Over het verlies aan landbouwareaal ten gevolge van het nieuwe MestactieplanLees meer
 
 
De toekomst van de appelteelt in Vlaanderen Lees meer
 
 
Droogte voorjaar 2025: tijdelijk onttrekkingsverbod onbevaarbare waterlopen vanaf 9/5/2025Lees meer