Akkerbouw
Algemeen
Dieren
Economie
Markten
Mechanisatie
Milieu
Politiek
Tuinbouw
Veehouderij
Voeding
Inloggen
 
 
 
Klik hier om u te registreren en te abonneren
(72,60 euro per jaar)
 
Wachtwoord vergeten

 03 apr 2018 12:59 

importheffingen in Amerikaanse groenten en fruit - update


Met ingang van 2 april heeft China een importheffing van 15% ingevoerd op een scala aan groenten, fruit en noten uit de Verenigde Staten.

De maatregel is een reactie op de aankondiging van de Verenigde Staten om een importheffing van 25% in te voeren op staal en aluminium, een maatregel die met name China zal raken. De lijst van 128 producten omvat tientallen AGF-producten en exporteurs vragen zich dan ook af wat de gevolgen hiervan zullen zijn voor de sector.

Hoewel de Amerikaanse importheffingen hoofdzakelijk gericht zijn op de metaalindustrie, zullen de Chinese tegenmaatregelen vooral de Amerikaanse agrarische sector treffen. Van de 128 items waarvoor het nieuwe tarief gaat gelden, hebben er zo'n 80 betrekking op vers en gedroogd fruit en noten. Als de export hierdoor daalt, zullen de overtollige volumes op de binnenlandse markt afgezet moeten worden of hun weg naar andere markten moeten vinden. Dit zal ongetwijfeld leiden tot een prijsdaling van deze producten.

Volgens CNBC vertegenwoordigde de Amerikaanse export van vers en diepgevroren fruit en noten naar China vorig jaar een waarde van €543 miljoen en waren de Verenigde Staten de grootste leverancier van appelen, kersen, walnoten en amandelen aan het land.

Het ziet er eveneens naar uit dat citrus hard geraakt zal worden door de hogere importheffingen. "Citrus staat ook op de lijst en dit veroorzaakt nogal wat onrust," vertelt Joel Nelsen, directeur van California Citrus Mutual. "De spanningen kunnen door deze situatie hoog oplopen die misschien alleen bedoeld is als onderhandelingsmiddel van beide regeringen. China is een groeimarkt voor de Californische citrussector, die €2,7 miljard waard is. Na Canada en Zuid-Korea is China de grootste exportmarkt voor Californië. De belangrijkste exportproducten zijn sinaasappelen en citroenen."

Ook amandelen bevinden zich in de gevarenzone. De amandelsector in Californië is zo'n €4 miljard waard. Hoewel de binnenlandse vraag naar amandelen sterk is, zijn telers zeer geïnteresseerd in de exportmarkt vanwege de goede inkomsten. Twee derde van de in Californië geproduceerde amandelen is dan ook bestemd voor de export. China is een grote afnemer van Californische amandelen en importeerde in 2016-2017 100.000 ton, zo blijkt uit cijfers van het Amerikaanse ministerie van Landbouw.



  Nieuwsflash
 
PAS-referentie 2030 Lees meer
 
 
Restaurant Léa Linster en Maison Colette bekroond met twee Sterren in de MICHELIN Gids België en LuxLees meer
 
 
Waterbeleid Vlaanderen: droogte, overtromingsgevoelige gebieden, Lees meer
 
 
Verkenning kansrijke exportmarkten voor dierlijke mest NLLees meer
 
 
15 nieuwe Bib Gourmand restaurants in de MICHELIN Gids België en Luxemburg 2025Lees meer
 
 
Leden vakjury PotatoEurope 2025 Innovation Award bekend Lees meer
 
 
Uiterste indieningsdatum verzamelaanvraag nadert snel Lees meer
 
 
Landbouwconjunctuur stijgt naar hoogste niveau sinds 2017 Lees meer
 
 
Verzamelaanvraag 2025 en impact van het gewijzigd MestdecreetLees meer
 
 
Erkenning overstroming van 2-5 januari 2024 als ramp Lees meer