Akkerbouw
Algemeen
Dieren
Economie
Markten
Mechanisatie
Milieu
Politiek
Tuinbouw
Veehouderij
Voeding
Inloggen
 
 
 
Klik hier om u te registreren en te abonneren
(72,60 euro per jaar)
 
Wachtwoord vergeten
Volgend artikelVolgend Artikel

 20 feb 2018 11:53 

Nieuwe koelcellen voor witloofonderzoek op 21/2


Op woensdag 21 februari worden acht nieuwe koelcellen in het Proefcentrum Herent officieel in gebruik genomen. Deze koelcellen dienen voor de bewaring van witloofwortels maar ook voor onderzoek naar bewaar- en ontdooimethodes. Om 13 uur worden de koelcellen aan de pers voorgesteld. Ook het programma van de Opendeurdag van 24 februari wordt bekend gemaakt.

‘Witloof is het koninginnenstuk van Vlaams-Brabantse streekproducten’, zegt Monique Swinnen, gedeputeerde voor land- en tuinbouw. ‘We zetten dan ook al jaren in op de ondersteuning van de witloofteelt en –telers. Ons paradepaardje is het witloofonderzoek in de Nationale Proeftuin Witloof in het Proefcentrum Herent’.

De Nationale Proeftuin Witloof in Herent brengt expertise en kennis vanuit het labo en het kantoor tot op het veld. De onderzoekers streven naar een duurzame teeltwijze en gaan na welke innovatieve toepassingen kunnen uitgevoerd worden in de witloofteelt. Kortom, hier oogsten witlooftelers hun kennis.

‘De nieuwe koelcellen zijn niet alleen belangrijk voor de bewaring van de witloofwortels. Maar er kan nu ook meer en meer onderzoek gebeuren naar de bewaar- en ontdooimethodes van de witloofwortels’, zegt gedeputeerde Monique Swinnen.

Op zaterdag 24 februari zet het Proefcentrum zijn deuren open voor het brede publiek. Aan de hand van verschillende activiteiten kunnen de bezoekers letterlijk en figuurlijk proeven van wat er groeit en bloeit in Herent.

Op woensdag 21 februari om 13 uur knippen gedeputeerde Monique Swinnen en de leden van de raad van bestuur van de Nationale Proeftuin Witloof het lint voor de opening van de nieuwe koelcellen.

Gedeputeerde Swinnen stelt de nieuwe brochure ‘Hier oogst je kennis’ en het programma van de opendeurdag van 24 februari voor.

Adres: Nationale Proeftuin Witloof en Proefcentrum Herent, Blauwe Stap 25 in Herent



  Nieuwsflash
 
Hoe u optimaal voorbereiden op een GLB-controle? Lees meer
 
 
Afrikaanse varkenspest opgedoken in Duitsland op 200 km van de landsgrens Lees meer
 
 
Lydia Peeters (Open Vld) wil hoogstamboomgaarden redden Lees meer
 
 
Foire de Libramont 2025: Platform One Health neemt je mee “van het land tot op je bord” Lees meer
 
 
West-Vlaanderen investeert in innovatieve stikstofoplossingen Lees meer
 
 
Waterweerbaarheid en waterveiligheidLees meer
 
 
Plaatsen van wolfwerende omheiningen Lees meer
 
 
Uitrol van emissiereducerende technieken in de veehouderij Lees meer
 
 
Bleu Deal en waterbeleidLees meer
 
 
Nieuwe Europese weersatelliet gelanceerd FLees meer
 
 
Hittegolf juli 2025: conceptnota voor nieuwe regelgeving Brede WeersverzekeringLees meer
 
 
Ana­ly­se re­cent­ste perceelsaangifteLees meer
 
 
Droog­te­over­leg: oppomp­ver­bod op alle onbe­vaar­ba­re waterlopen Lees meer
 
 
Fedagrim maakt zich op voor AGRIBEX 2025 Lees meer
 
 
België een van de droogste regio's van Europa begin juniLees meer
 
 
Opmaak overstromingsgevaarkaarten en overstromingsrisicokaarten - Draaiboek Lees meer
 
 
Verplicht gewasbeschermingsmiddelenregister - Overleg Lees meer
 
 
Draaiboek 'Coördinatie bij waterschaarste en droogte' Lees meer
 
 
Vlaanderen is goed voor ongeveer 7% van de Europese in- en uitvoer van agrarische producten Lees meer
 
 
Over PFAS regels en normenLees meer
 
 
Adviesverlening in het kader van het vergunningenbeleid Lees meer
 
 
Kritiek op het beleid van de Vlaamse RegeringLees meer
 
 
15 landen bouwen samen de gemeenschappelijk Europese landbouw- dataspace Lees meer
 
 
Landbouwers zijn volop bezig met het verduurzamen van de landbouwpraktijken Lees meer
 
 
Aardappelverbruik in Belgiën in 2024Lees meer
 
 
Hendrik Vandamme wordt nieuwe voorzitter van CBBLees meer