Akkerbouw
Algemeen
Dieren
Economie
Markten
Mechanisatie
Milieu
Politiek
Tuinbouw
Veehouderij
Voeding
Inloggen
 
 
 
Klik hier om u te registreren en te abonneren
(72,60 euro per jaar)
 
Wachtwoord vergeten
Volgend artikelVolgend Artikel

 03 nov 2017 08:44 

NEPG komt met hogere oogstverwachting voor aardappelen


Ondanks dat de totale oogst nog niet achter de planken ligt, schat de NEPG, (North-Western Potato Growers) de totale consumptie aardappeloogst in de 5 landen op 28,9 miljoen ton. Dit is hoger dan eerder in september gepubliceerd werd.
De NEPG benadrukt daarbij wel dat voornamelijk in Groot Brittannië en Nederland als gevolg van natte omstandigheden nog rond de 10% gerooid moet worden.

Bestanden beschikbaar voor download:
Info (765.2 Kb)

De verwachting is dat de totale oogst 17,7% hoger uitkomt dan vorig seizoen en 15,6% boven het 5-jarig gemiddelde. Dit is iets hoger dan de topoogst van 2014. De combinatie van meer areaal (+5,9%) en de hoge opbrengsten hebben deze grote oogst tot stand gebracht. Alle landen, behalve Groot-Brittannië, melden hogere opbrengsten. In Frankrijk en vooral in België variëren de opbrengsten echter enorm. Er zijn daar zelfs telers die hun gecontracteerde volume niet kunnen leveren.

In het algemeen is de kwaliteit goed tot middelmatig te noemen. Vooral in de natte gebieden is alertheid geboden voor de bewaring. Bacterie- en nat-rot kunnen extra problemen veroorzaken. Het tarrapercentage is aanmerkelijk hoger dan dat van oogst 2016-2017.

Het gemiddelde onderwatergewicht in Nederland en België is laag. In vooral België is vanwege drijvers bij 25 tot 30% van de Bintjes en 5-10% van Fontane, het onderwatergewicht onder 360 gram, het minimum niveau vermeld in de contracten. Het lage onderwatergewicht heeft een negatieve impact op het rendement in de verwerking.
Veel telers hebben hun overschotten in tijdelijke korte bewaring moeten opslaan. Deze extra partijen en de aardappelen die nog op het land staan zullen voor de vorst verwerkt moeten worden, waardoor er contractaardappelen doorgeschoven moeten worden. Door deze situatie zal er voorlopig nog wel extra druk op de markt staan.



  Nieuwsflash
 
Hoe u optimaal voorbereiden op een GLB-controle? Lees meer
 
 
Afrikaanse varkenspest opgedoken in Duitsland op 200 km van de landsgrens Lees meer
 
 
Lydia Peeters (Open Vld) wil hoogstamboomgaarden redden Lees meer
 
 
Foire de Libramont 2025: Platform One Health neemt je mee “van het land tot op je bord” Lees meer
 
 
West-Vlaanderen investeert in innovatieve stikstofoplossingen Lees meer
 
 
Waterweerbaarheid en waterveiligheidLees meer
 
 
Plaatsen van wolfwerende omheiningen Lees meer
 
 
Uitrol van emissiereducerende technieken in de veehouderij Lees meer
 
 
Bleu Deal en waterbeleidLees meer
 
 
Nieuwe Europese weersatelliet gelanceerd FLees meer
 
 
Hittegolf juli 2025: conceptnota voor nieuwe regelgeving Brede WeersverzekeringLees meer
 
 
Ana­ly­se re­cent­ste perceelsaangifteLees meer
 
 
Droog­te­over­leg: oppomp­ver­bod op alle onbe­vaar­ba­re waterlopen Lees meer
 
 
Fedagrim maakt zich op voor AGRIBEX 2025 Lees meer
 
 
België een van de droogste regio's van Europa begin juniLees meer
 
 
Opmaak overstromingsgevaarkaarten en overstromingsrisicokaarten - Draaiboek Lees meer
 
 
Verplicht gewasbeschermingsmiddelenregister - Overleg Lees meer
 
 
Draaiboek 'Coördinatie bij waterschaarste en droogte' Lees meer
 
 
Vlaanderen is goed voor ongeveer 7% van de Europese in- en uitvoer van agrarische producten Lees meer
 
 
Over PFAS regels en normenLees meer
 
 
Adviesverlening in het kader van het vergunningenbeleid Lees meer
 
 
Kritiek op het beleid van de Vlaamse RegeringLees meer
 
 
15 landen bouwen samen de gemeenschappelijk Europese landbouw- dataspace Lees meer
 
 
Landbouwers zijn volop bezig met het verduurzamen van de landbouwpraktijken Lees meer
 
 
Aardappelverbruik in Belgiën in 2024Lees meer
 
 
Hendrik Vandamme wordt nieuwe voorzitter van CBBLees meer