Français | English
Over Ons Contacteer Ons
Akkerbouw
Algemeen
Dieren
Economie
Markten
Mechanisatie
Milieu
Politiek
Tuinbouw
Veehouderij
Voeding
 Gebruikersnaam: 
 Wachtwoord: 
 
 Klik hier om u te registreren en te abonneren (72,60 euro per jaar)
 Wachtwoord vergeten
Volgend artikelVolgend Artikel

 25 feb 2010 16:42 

Britten vieren 150 jaar Fish and Chips


De Britten hebben vandaag vol trots de verjaardag van hun nationale gerecht Fish and Chips gevierd.

Maar liefst 150 jaar geleden zou het gerecht voor de eerste keer zijn geserveerd.

Experts zijn het echter niet eens over de plaats waar het de eerste keer werd opgediend. Sommigen geven de eer aan de hoofdstad Londen, anderen dan weer aan de kleine stad Mossely, nabij Manchester.

In meer dan 11.500 zaken kan men vis, meestal kabeljauw, met dik gesneden frieten krijgen. Daarbij krijgt de klant citroen en azijn om extra smaak aan het gerecht te geven. De prijs voor een portie Fish and Chips bedraagt in Londen ongeveer 7 euro.

Zelfs het Britse parlement drukte zijn appreciatie uit voor het lievelingsgerecht. "Fish and Chips heeft een vaste plaats in het hart van de Britse cultuur", aldus Labour-afgevaardigde Lindsay Hoyle. De aanhoudende discussie over waar het gerecht nu precies de eerste keer werd geserveerd, bewijst enkel de genegenheid van het land voor Fish and Chips.



Zoek: 
Nieuwsflash
 Toch nog export van aardappelen?
 Studiedagen, vergaderingen en demo's
 Weerbericht voor de landbouw
 Weerwaarschuwingen in Europa
 
© 2005 BNL.a.p. - info@agripress.be - designed by