Français | English
Over Ons Contacteer Ons
Akkerbouw
Algemeen
Dieren
Economie
Markten
Mechanisatie
Milieu
Politiek
Tuinbouw
Veehouderij
Voeding
 Gebruikersnaam: 
 Wachtwoord: 
 
 Klik hier om u te registreren en te abonneren (72,60 euro per jaar)
 Wachtwoord vergeten
Volgend artikelVolgend Artikel

 08 feb 2010 14:40 

Appelpizza, verrassingsspiesje en fruitdrink winnen kookwedstrijd All day Long


Tafels vol groenten en fruit. Een koffer vol keukenmessen. Negen finalisten. Een gezellige sfeer. En een strenge jury! Dat waren de ingrediënten van de finale van de eerste Cooking Challenge op 3 februari. Deze kookwedstrijd kaderde in de All Day Long-campagne, die het verbruik van verse groenten en fruit doorheen de hele dag promoot.

Kim Gevaert, de ambassadrice van de All Day Long-campagne, lanceerde in het najaar van 2009 aan iedereen de oproep om zijn/haar favoriete recept met de seizoensproducten appel, sinaasappel of witloof in te sturen. Daaraan werd ook een van de zes eetmomenten gekoppeld: ontbijt, tienuurtje, lunch, vieruurtje, diner of laatavondsnack.

De wedstrijdjury onder leiding van groentekok® Frank Fol heeft uit alle ingezonden recepten 9 finalisten aangeduid. Op woensdagmiddag 3 februari namen zij het live tegen elkaar op in de kookruimte van het Syntra AB opleidingscentrum in Leuven. De sfeer zat er duidelijk in. De kandidaten waren in een opperbest humeur en de jury was alert. Ze legde bij haar keuze het accent op snel, lekker, gezond en boordevol verse groenten en fruit. Zo moesten de koks zeker witloof, appel of appelsien verwerken en groenten en fruit een hoofdrol geven in het recept. Ook bereidingstechniek en hygiëne werden nauwlettend in het oog gehouden. Journalisten konden de hele wedstrijd volgen en interviews afnemen.

Na drie intensieve kookrondes waren de winnaars bekend:
- Nele Vandeneede voor het ontbijt/snackmoment
- Gérard Bechoux voor het lunchmoment
- Josefien Smet voor het dinermoment

Nele, een zestienjarig meisje dat droomt van een toekomst als professionele kok, verraste de jury met een unieke fruitdrink bestaande uit appelsap met spuitwater en boordevol stukjes fruit. Van Gérard kreeg de jury een pittige wok voorgeschoteld, vergezeld met een spiesje van banaan en ananas. Tot slot sleepte Josefien haar podiumplaats in de wacht met een creatief trio van aperitief bestaande uit avocadomousse met gazpacho, trostomaatjes in de oven met soepstengel en een minipizza met brie en appel.

Op 17 februari worden de 3 winnaars verwacht op een feestelijke kookavond met Frank Fol en Kim Gevaert in Meldert-Hoegaarden. Een avond waarop ook de pers is uitgenodigd en volop mee kan proeven.


Zoek: 

Nieuwsflash
 Studiedagen, vergaderingen en demo's
 Het weer in Europa
 
  © 2005 BNL.a.p. - info@agripress.be - designed by